Neler yeni

Bilgilihocam ,Forum Sitesi ,Bilgi Sitesi

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konu oluşturabilir, mevcut konulara cevap gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajlaşma programınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz, ne bekliyorsun?

Soru Gönder ?

Topluluğumuzdan Soru Sorun ve Yanıt Alın

Nasıl Konu Açarım ?

Sitede Konu Açmayi Bilmiyorum ?

İletişim

Sitedeki Yetkili Arkadaslarla İletişim Kurmak İstiyorum ?

Diğer İşletim Sistemleri

Kullanılabilir önekler: Tümünü gör Güncel
N
Nginx ile reverse proxy kurarak sitenizin hızına hız katabilir ve sayfalarınızın cachelenmesi daha sürükleyici bir ışık halkası getirebilirsiniz Nginx, Varnish veya Squid gibi öteki reverse proxy sunuculara tarafından fazla daha basit ve anlaşılması daha kolay bir konfigürasyona sahiptir Öteki...
Cevaplar
0
Görüntüleme
194
Reviews
0
nicebayan
N
N
Veritabanı yönetim sistemleri veritabanlarını meydana getirmek, başkalaştırmak, veri derin etki bırakmak ve bilgi dahil etmemek için tasarı edilmiş yazılımlardır Bir veri tabanı yönetim sistemi tamamen birden pozitif veritabanı denetim edilebilir ve ayrı yazılımların sistemle iletişimi...
Cevaplar
0
Görüntüleme
129
Reviews
0
nicebayan
N
N
Veritabanı mimarisi oluşturma becerisine sahip ve performans odaklı kod yazabilen bilirkişi yazılımcıların yaptığı işe veritabanı programcılığı denilmektedir Veritabanı programcılığı çoğunlukla yazılım geliştiren kişiler kadar yapılmaktadır Veritabanlarının işleyişine iyi dominant kişiler...
Cevaplar
0
Görüntüleme
165
Reviews
0
nicebayan
N
N
Veritabanı uzmanlığı bir kişinin bir cins veritabanı yönetim sistemi üzerinde kendisini mükemmel yetiştirmesi ve her konuda başat olabilmesidir Veritabanı idare sistemleri ayrı yazılım firmaları tarafından geliştirilen ürünler olduklarından ötürü genellikle birbirlerinden fazla öbür idare...
Cevaplar
0
Görüntüleme
143
Reviews
0
nicebayan
N
N
Veritabanı sunucusu özellikle veritabanı idare sistemini barındırmak için hazırlanmış herhangi bir sunucudur Normalde bir sunucu üstünde hem veritabanı sistemi hem de bir web sayfası bulanabilir Bunun büyük bir sakıncası olmamasına rağmen sisteme gelen ağırlık miktarı arttıkça bir takım...
Cevaplar
0
Görüntüleme
141
Reviews
0
nicebayan
N
N
Veritabanı adı, veritabanı oluştururken verdiğiniz isimdir Bu isim tamamen bir yazılıma hangi veritabanına bağlı olmak istediğinizi belirtirsiniz Genellikle veritabanı yönetim sistemleri her yaratılan database için bir isim atamanızı isterler Bahşedilen isim genellikle herhangi bir yönetim...
Cevaplar
0
Görüntüleme
142
Reviews
0
nicebayan
N
N
MySQL, Linux, Windows ve MacOS gibi farklı işletim sistemleri üzerinde çalışabilen bir veritabanı idare sistemidir Bir veya pat diye fazla MySQL veritabanını yedeklemek için farklı metotlar mevcuttur Bu metotlara özet olarak bakalım: Mysqldump Komutu Bu komut baştan sona mysqldump programı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
136
Reviews
0
nicebayan
N
N
MySQL veritabanı, cPanel üzerinde uzaktan bağlantıya normalde açık değildir çünkü bunun emniyet riskleri vardır Eğer MySQL veritabanınıza uzaktan erişim karşılamak istiyorsanız ve bir cPanel kullanıcısı iseniz aşağıdaki yolları izlemeniz öğüt edilir: MySQL normalde 3306 port üzerinden...
Cevaplar
0
Görüntüleme
152
Reviews
0
nicebayan
N
N
Veritabanı performansı yazılımsal ve donanımsal faktörlere bağlıdır Bir veritabanı yönetim sistemi yüklü olduğu sunucunun kendisine verdiği kaynaklar doğrultusunda hareket etmesine rağmen kendi içinde oluşan yapısal sorunlar yüzünden de performans sıkıntısı çekebilir Veritabanı yönetim sistemi...
Cevaplar
0
Görüntüleme
146
Reviews
0
nicebayan
N
N
Veritabanları hakkında ne kadar data sahibi olduğunuzu tamamiyle bilmiyoruz fakat veritabanlarının bilgileri düzenlemek için tabloları kullandığını bir yerlerden ola ki duymuşsunuzdur İlişkisel veritabanlarında, her bir tablo bir dizi satırdan oluşur, bu satırların herkes tek bir veritabanı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
148
Reviews
0
nicebayan
N
N
Veritabanları bilgileri depo etme ve idare etmek için kullanılan sistemlerdir Veritabanlarını uyumlu bilgiler topluluğu olarak adlandırabiliriz Bilgileri tablolar yoluyla depolar ve yönetirler Microsoft Excel gibi elektronik tablolama programlarına aşinaysanız, verilerin tablolar şeklinde...
Cevaplar
0
Görüntüleme
135
Reviews
0
nicebayan
N
N
Microsoft Access gibi bir masaüstü veritabanı ya da MySQL gibi ilişkisel bir veritabanında nesneleri oluştururken kendinizi herhangi bir veritabanı nesnesi için akılcı bir isim araştırırken bulabilirsiniz Bir Takım isimler size cazibeli gelebilir ve bu isimleri göstermek isteyebilirsiniz oysa...
Cevaplar
0
Görüntüleme
118
Reviews
0
nicebayan
N
N
Öyle çok geniş ölçekli veritabanı, kullanıcı ve idareci etkileşimlerini karşılamak için Yapılandırılmış Sorgu Dilini (SQL) kullanır Bu dil, ayrı biçim ve büyüklüklerdeki veritabanlarına yerinde, elastik bir arayüz sağlar*İlişkisel veritabanları adına birincil manâlı nokta, bütün işlemlerin, siz...
Cevaplar
0
Görüntüleme
152
Reviews
0
nicebayan
N
N
Drupal çok gelişmiş bir blog platformudur PHP tabanlı olan Drupal, kurulumu gayet basit fakat öğrenmesi ve 3parti modüler desteği açısından da bir o kadar sıkıntılıdır Drupal 7 üstüne belirlenmiş olan CevapSepeticom sitesi Türkiye ’den Drupalorg ’a resmen yardım veren ilk Türk web sitesidir Ne...
Cevaplar
0
Görüntüleme
133
Reviews
0
nicebayan
N
shape1
shape2
shape3
shape4