Neler yeni

Bilgilihocam ,Forum Sitesi ,Bilgi Sitesi

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konu oluşturabilir, mevcut konulara cevap gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajlaşma programınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz, ne bekliyorsun?

Soru Gönder ?

Topluluğumuzdan Soru Sorun ve Yanıt Alın

Nasıl Konu Açarım ?

Sitede Konu Açmayi Bilmiyorum ?

İletişim

Sitedeki Yetkili Arkadaslarla İletişim Kurmak İstiyorum ?

Kimya

I
SEÇİMLİ ÇÖKTÜRME Bir çözelti içerisinde pat diye artı tuz çözünmüş olarak bulunursa bu tuzları parçalamak için çözünürlüğü daha ufak olan tuzlar çöktürülerek bu operasyon yapılabilir Bu olaya seçimli çöktürme adı verilir Örnek olarak 0,01 M Cl– iyonu ve 0,1 M Br– iyonu taşıyan bir çözelti...
Cevaplar
0
Görüntüleme
268
Reviews
0
iltasyazilim
I
I
Maden Çeşitleri Madenlerin oluşumu, çeşidi ve rezervleri arazinin jeolojik yapısına ve oluştuğu jeolojik zamana bağlıdır Türkiye ’de 1 zamandan, 4 zamana kadar oluşmuş araziler vardırVolkanik faaliyetlerin sık olduğu 3 zamanda oluşan arazi geniştir böylece krom, demir, bakır, kurşun, pirit...
Cevaplar
0
Görüntüleme
92
Reviews
0
iltasyazilim
I
I
Arklar basliktada belİrttİgİm gİbİ bana tabanca sanayİde kullanilan kİmyasallar hakkinda 510 sayfalik bİr data laizm yardim edersenİz gercekten Fazla sevİnİrİm cİdden lazim
Cevaplar
0
Görüntüleme
98
Reviews
0
iltasyazilim
I
I
Slm arkadaşlar, kimya için bildiğiniz işe yarar siteleri verirseniz sevinirim ve bu vesileyle kimyayla sorunu olanlara kimyaokulucomu öğüt ederimm
Cevaplar
0
Görüntüleme
114
Reviews
0
iltasyazilim
I
I
Arkadaşlar kimya biliminin insan yaşamindaki yeri ve önemi ile ilgili ödevim var lütfennnn 12 nisandan önce yazarsaniz cok sevinirim çoktan teşekkür ederim
Cevaplar
0
Görüntüleme
93
Reviews
0
iltasyazilim
I
I
Ya bayanlar beyler kimya hocam bi proje ödevi verdi akıllara zarar DETERJANIN EKOLOJİK DENGEYE ZARARLAR! İnternette ufak bi araştırma yaptım lakin öyle bişi bulamadım Duyduguma kadar 3 derslik konularında mı ney varmış Neyse orası kalsın Elinde bana tezgâhtar olabilecek mataryeli olan bi el...
Cevaplar
0
Görüntüleme
93
Reviews
0
iltasyazilim
I
I
yardım edene +REP (lakin cok reep ) dedigim gibi konunun adı KARISIMLARIN AYRILMASI bolum bolumde olur ayıklama ,eleme, süzme,diyaliz,çöktürme , aktarma , yüzdürme lutfen gerekli koyana +reeep
Cevaplar
0
Görüntüleme
102
Reviews
0
iltasyazilim
I
I
Devirli Tablo Gurup Elementlerin Kolay Öğrenilme Yolu Periyodik Tablo Gurup Elementlerin Basit Öğrenilme Yolu DEVIRLI ÇİZELGE metaller ametaller soygazlar 1A GRUBU 2A GRUBU 3A GRUBU 4A GRUBU 5A GRUBU 6A GRUBU 7A GRUBU 8A GRUBU HAYDARPAŞA H HİDROJEN BEN Be BERİLYUM BAK...
Cevaplar
0
Görüntüleme
112
Reviews
0
iltasyazilim
I
I
Madde Madde, boşlukta yer kaplayan (hacim), Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilirnicealem üyesi olmak için tıklayınız olan tanecikli yapılara denir Kendi çapında Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilirnicealem üyesi olmak için tıklayınız ve Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz...
Cevaplar
0
Görüntüleme
113
Reviews
0
iltasyazilim
I
I
kimya dönem ödevim amfoterlik çözelti nedir ve hayatımızdaki neolur yardımmmmm
Cevaplar
0
Görüntüleme
96
Reviews
0
iltasyazilim
I
I
Kimyasal değişim ile 15 tane öss'de cıkmıs soru verebılıcek(15 Nisan son)
Cevaplar
0
Görüntüleme
97
Reviews
0
iltasyazilim
I
I
KİMYASAL HESAPLAMALAR Kimyasal hesaplama olabilmek için; 1 Tepkime denklemi içten olarak yazılarak eşitlenmelidir Bir reaksiyon bize şu bilgileri verir N2(g) + 3H2(g) 2NH3(g) 1 mol 3 mol 2 mol ( Mol sayısı korunmadı) 22,4 litre 3x22,4 litre 2x22,4 litre (NŞA) (Korunmadı) 28 gram 6 gram...
Cevaplar
0
Görüntüleme
94
Reviews
0
iltasyazilim
I
I
kaya tuzundan nasıl rafine tuzu elde edilirrr
Cevaplar
0
Görüntüleme
86
Reviews
0
iltasyazilim
I
I
Cevaplar
0
Görüntüleme
109
Reviews
0
iltasyazilim
I
I
Elementlerin Sınıflandırılmasının Tarihsel Gelişimi Devirli Tablonun Tarihsel Gelişimi Joharın Döbereiner (Yoharı Döbereynar) (17801849) Bu konuyla ilgili ilk çalışmayı 1829 yılında Johann Döbereiner, aynı özellik bildiren elementlerden üçlü gruplar oluşturarak gerçekleştirmiştir Ona göre...
Cevaplar
0
Görüntüleme
84
Reviews
0
iltasyazilim
I
I
Elementler Altın Simgesi : Au Atom Numarası :79 Kütle Numarası :196,97 Aşırılık :19,32gcm3 Erime Sıcaklığı :1064 ?C Kaynama Sıcaklığı :2856 ?C İşlenmeye en yerinde, yumuşak bir metaldir Elektrik ve ısı iletkenliği yüksektir Kızılötesi ışığı yansıttığından uzay araçlarında kaplama...
Cevaplar
0
Görüntüleme
84
Reviews
0
iltasyazilim
I
I
DEVIRLI TABLO 19 asır başlarında kimyasal tahlil yöntemlerinde seri gelişmeler elementlerin ve bileşiklerin fiziki ve kimyasal özelliklerine ilişkin çok geniş bir bilgi birikimine neden oldu Bunun sonucunda bilim adamları elementler için çeşitli sınıflandırma sistemleri bulmaya çalıştılar Rus...
Cevaplar
0
Görüntüleme
77
Reviews
0
iltasyazilim
I
I
çözünürlüğe etki eden faktörler , gazlı içeceklerin hazılanması , vurgun olayının incelenmesi 9sınıf kimya dönem ödevim yardım edebilecek varsa sevinirim
Cevaplar
0
Görüntüleme
137
Reviews
0
iltasyazilim
I
I
lÜtfen bana yardim edİn yillik Ödevİ bulamiyorum
Cevaplar
0
Görüntüleme
94
Reviews
0
iltasyazilim
I
I
pH sı emin olan, seyrelmeyle ya da eksik miktarda adaleli asit ya da baz ilavesi sonucu pH sı değişmeyen çözeltilere tampon çözeltiler denir Tampon çözelti cılız bir asit ve konjüge bazını veya cılız baz ve konjüge asidini içeren bir çözeltidir Cılız bir asit olan HA çözeltisi ile NaA tuzu...
Cevaplar
0
Görüntüleme
112
Reviews
0
iltasyazilim
I
shape1
shape2
shape3
shape4