Son Konu

1 Milyon İnsan, 51. Bölge'yi İstila Ederse Ne Olur?

makaleci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
yarim-milyondan-fazla-insan-51-bolge-ye-gitmek-icin-imza-atti-1563105432.jpg

Şayet her şey planlandığı üzere giderse, yarım milyondan daha ziyade insan Nevada yerinde bir araya gelip 51. Bölge'ye akın edecekler. 51. Yer bildiğiniz üzere ABD’nin bâtın askeri deneylerini yürüttüğü öne sürülen bir askeri üs. Birebir devirde ortamla ilgili uzaylılara dair birçok komplo teorisi de bulunuyor.

HXC4UDVE5YI6TJ3H26VYJLXT5E.jpg

Geçtiğimiz Cuma günü itibariyle, 835.000’den çokça insan Facebook’ta düzenlenen ‘51. Bölge’ye akın edin, hepimizi birden durduramazlar’ isimli aktifliğine başvurdu. Bir o kadarı da ‘ilgileniyorum’ seçeneğini seçti. Amargosa Vadisi’nde başlayıp Las Vegas’a yanlışsız ilerleyecek aktifliğin başlangıç tarihi 20 Eylül 2019 olarak belirlendi. Etkinliğe buradan ulaşabilirsiniz.

6fd1c5d7e8c57e67899ec405ed3149be6eb21baa.jpeg

ABD hükümeti başlarda 51. kesimin var olduğunu bile yalanlıyordu. Fakat daha sonra CIA'in de onayıyla kesimin varlığı onaylanmış oldu. 51. Kesim, uzun devirdir Nevada eyaletinin en turistik ortamlarından biri ama yerde çok çokça ileri masraf ve ihtar tabelalarıyla karşılaşırsanız oradan uzaklaşmanız gerekiyor demektir. Çünkü bir adım bile atsanız yahut temiz bir manzara fotoğrafı bile çekseniz mahpusa girebilirsiniz.

Washington Post gazetesine konuşan Hava Kuvvetleri sözcüsü Laura McAndrews, yetkililerin bu aktifliğin farkında olduklarını belirtti. Şayet beşerler nitekim bu türlü bir hadisesi gerçekleştirirse yetkili mercilerin tavrı ne olur diye sorulduğunda McAndrews, “51. Yer, ABD Hava Kuvvetleri için bir antrenman yeri ve ABD silahlı kuvvetlerini eğittiğimiz ortama gelmeye çalışan rastgele birini bundan zevkle vazgeçiririz” dedi.

Haberlerden ve açıklamadan anlayacağımız kadarıyla 51. Ortama adım dahi atmaya çalışan biri ya mahpusa atılacak ya da vurulacaktır. Şayet hadise gerçekleşirse ABD hükümetinin 1 milyona yakın kişisi vurması yahut tutuklaması biraz gaddarca olabilir fakat Hava Kuvvetleri sözcüsünün açıklaması pek net. Her halükarda, gizemlerle dolu bu askeri üssün halka açılmayacağı kesin.

Üst Alt