Son Konu

Astım Tedavisinde En Etkili Yontem

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
26
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Astım hastalığının tedavisinde bircok yontem kullanılmaktadır Bu yontemler sayesinde astımın şikayetleri azatılabiliyor, hastalık geriletebiliyor

Astım hastalığının tedavisinde bircok yontem kullanılmaktadır Bu yontemler sayesinde astımın şikayetleri azatılabiliyor, hastalık geriletebiliyor Ancak bilim insanları oyle bir tedavi yontemi buldular ki, bu zamana kadar hicbir yontemin başaramadığını başaracak ve astıma kesin ve etkili olacak bir cozum Astım tedavisinde en etkili olan aşı yontemi hakkında Cocuk alerji ve immunoloji uzmanı Doc Dr Akgul Akpınarlı Antony detaylı bir şekilde bizleri bilgilendirdi
“Alerjik astımın tedavisindeki en etkili yol aşılama yontemidir ve bu yontemle hastalıktan kurtulmak mumkundur Alerji aşıları, astımın gidişatını değiştirebilme potansiyeline sahip tek tedavidir
Cocuk alerji ve immunoloji uzmanı Doc Dr Akgul Akpınarlı Antony, alerjik astımın tedavisindeki en etkili yolun aşılama olduğunu belirterek, bu yontemle hastalığın sonlandırılabileceğini bildirdi Antony, yaptığı yazılı acıklamada, astımın, dunyada en sık gorulen solunum yolu hastalığı olduğuna işaret ederek, Turkiye’de yaklaşık her 78 cocuktan birinin bu sorunla karşı karşıya olduğunu ifade etti Hastalığın gorulme sıklığının yaşam ve cevre koşullarının değişmesine bağlı olarak arttığına dikkati ceken Antony, ozellikle cocuklarda gorulen astımın alerjik sorunlarla ilişkili olduğunu aktardı Antony, hastalığın tedavi edilebilecek bir sorun olduğunu vurgulayarak, “Alerjik astımın tedavisindeki en etkili yol aşılama yontemidir ve bu yontemle hastalıktan kurtulmak mumkundur Alerji aşıları, astımın gidişatını değiştirebilme potansiyeline sahip tek tedavidir Mumkun olduğunca erken başlanmalıdır Cunku alerji aşıları dışındaki tedavilerin hicbiri hastalığın vucuttan atılmasını sağlamaz, sadece mevcut yangının seviyesini azaltır değerlendirmesinde bulundu
– “Aşıyla alerjik olunan madde kucuk dozlarla vucuda veriliyor
Astım icin kullanılan alerji aşılarının ozellikle son yıllarda geliştirilen standartlara uygun olarak hazırlandığını ve bu sayede cok başarılı sonuclar alındığını anlatan Antony, şoyle devam etti: “Aşılar, alerjik olunan maddelerle hazırlanır, ağızdan yapılan damla aşı ve koldan yapılan aşı olmak uzere de iki gruba ayrılır Hastanın yaşına ve alerjisine gore hangi aşının yapılacağı belirlenir Alerjik olunan maddenin vucuda alıştırılması icin kucuk dozlarda başlayan aşı tedavisi giderek artırılır Bu tedaviyle amaclanan, savunma sisteminin, alerjik olunan maddeye karşı tolerans geliştirmesidir Yani astım tedavisinde kullanılan diğer ilacların (nefes acıcılar ve kortizonlu ilaclar) aksine aşı tedavisi, hastalığın direkt olarak oluşma mekanizmasını etkiler
h 3Astım Tedavisinde En Etkili Yontem

Üst Alt