Son Konu

'Atatürk Galatasaray Taraftarıydı' İddiası

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Ankaralı meşhur koleksiyoner Muhammet Yüksel, Atatürk'ün Galatasaray taraftarı olduğunu iddia ederek, bunu doğrulayacak belgenin arşivinde bulunduğunu belirtti

Ankaralı ünlü koleksiyoner Muhammet Yüksel, Ulu Önder Mustafa Kemal'in Galatasaray taraftarı olduğunu kanıtlayan belgenin arşivinde bulunduğunu belirterek, filigranlı ve nemli imzalı belgede Atatürk'ün, Galatasaray için Benim de gönül verdiğim kulübünifadelerini kullandığını söyledi

Koleksiyoner Yüksel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Büyük Önder Atatürk'ün 2 Aralık 1930'da, Galatasaray Lisesi'ne yaptığı ziyaretinin ardından kulübe iki adet fotoğrafını imzalayarak gönderdiğini, bu fotoğraflardan birinin halen Galatasaray Kültür ve Sanat Merkezi'nde sergilendiğini, diğerinin ise Ankaralı bir koleksiyonerde olduğunu dile getirdi

Ankaralı koleksiyonerin elindeki fotoğrafı 2019'de ortaya çıkardığını ve sonra sattığını açıklayan Yüksel, bu fotoğraflarla ilgili, Atatürk'ün TC Reisicumhurluğuantetli kağıdıyla dönemin Galatasaray Lisesi Müdürü Fethi İsfendiyaroğlu'na gönderdiği yazının da bir süre önce eline geçtiğini bildirdi

Özel ibareli teşekkür yazısı

Yüksel, Özelibaresiyle filigranlı bir kağıda yazılan teşekkür yazısında, Galatasaray Lisesi'ne ziyaretime göstermiş olduğunuz ilgi, alakaya teşekkürler Yaverimle iki adet fotoğrafımı imzalayıp size gönderiyorum Büyük fotoğrafı müzede, küçük fotoğrafı lisede değerlendiriniz Benimde gönül verdiğim kulübün Türk sporuna katkı maddesi sunacağından hiç değişkenlik duymuyorum Akla Uygun taleplerinizi başvekile ilettim Sizinle bağlantı kuracaklar Başarılarınızın devamını dilerim ifadelerinin yer aldığını söyledi

Atatürk'ün Galatasaraylı olduğunda değişkenlik duymuyorum

Atatürk hayranı ve Galatasaray taraftarı biri olarak belgenin kendisini fazla heyecanlandırdığını belirten Yüksel, şöyle konuştu:

Belgede, Atatürk'ün 'Benimde gönül verdiğim kulübün Türk sporuna katkı maddesi sunacağından hiç değişkenlik duymuyorum' ifadeleri, Atatürk'ün hangi takımı tuttuğunun da çok açık bir delili O, kulübün Türk sporuna katkı sunacağından hiç değişkenlik duymuyor, ben de Atatürk'ün Galatasaraylı olduğundan değişkenlik duymuyorum Bir insan neye gönül verir? Fazla sevdiği bir kulübe gönül verir

Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilirnicealem üyesi olmak için tıklayınız

Üst Alt