Son Konu

Azra'nın Katilininin Telefonu İncelendi: Cinayetten Önce 'Kafanın Neresine Vurursan Bayılır' Diye Aramış

elektronikci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-7036705dc792052c2c90f5f346ef6d09b868a1f7.jpg

Antalya'da üniversite öğrencisi Azra Gülendam Hayatoğlu'nu katleden Mustafa Murat Ayhan'ın cep telefonu ve bilgisayarı incelendi. Mahkemeye sunulan inceleme raporunda katilin cinayetten evvel internette 'Kafanın neresine vurursan bayılır' diye arama yaptığı ortaya çıktı.

Antalya'da üniversite öğrencisi Azra Gülendam Haytaoğlu'nu (21) öldürüp, cesedini 13 kesime ayıran Mustafa Murat Ayhan'ın (49), ağırlaştırılmış ömür uzunluğu mahpus cezası talebiyle yargılandığı davanın üçüncü duruşmasında, sanığın cep telefonu ve bilgisayarının incelendiği rapor mahkemeye sunuldu. Raporda, Ayhan'ın 'Kafanın neresine vurursan bayılır' diye internette arama yaptığı ortaya çıktı.

Üçüncü kere hakim karşısına çıktı

Ağırlaştırılmış ömür uzunluğu mahpusu istenen Mustafa Murat Ayhan, 11’inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'kasten insan öldürme', 'hırsızlık' ve 'cinsel saldırı' kabahatlerinden üçüncü kere hakim karşısına çıktı.  

Sanığın bilgisayar ve cep telefonunda yaptığı internet aramaları sonucunda elde edilen dataların yer aldığı 'Dijital İnceleme Raporu' mahkemeye sunuldu. Sanığın, arama motorunda 'Kafanın neresine vurursan bayılır', 9 Temmuz 2021 tarihinde 'Antalya çöp kıymetlendirme Varsak Karşıyaka Mahallesi', 1 Ağustos 2021 tarihinde 'nöbetçi eczane listesi' biçiminde aramalar yaptığı raporda yer aldı.

'Filmde görüp arattım'

Kafasına vurarak bayıltma' aramasının sorulması üzerine sanık Mustafa Murat Ayhan, 'Odamda seyrettiğim bir sinemada adamın başına beyzbol sopası ile vuruyordu ve arbedeye devam ediyordu. Sonrasında adamın başına tabanca kabzasıyla vurulduğunda adam bayıldı. Aklıma geldi ve bunu arattım. Sonrasında Azra ile bu olayı yaşadık, olayla bağlantılı bir durum değil bu. Nöbetçi eczane araması ise ilaçları nereden aldığımla ilgili bilgi olması için baktım. Antalya çöp kıymetlendirme aramasını da 'parçaları çöpe atarsam bulunur' diye korktuğum için farklı yerlere bıraktım' dedi.

'Lütfen bir günle benim 48 yılımı yargılamayın'

Günde 7 farklı ilaç kullandığını söyleyen Ayhan, 'Parmaklarını da parmak izi bulunmasın, bulunduğunda kim olduğu anlaşılmasın diye kestim. Ben tedavi oluyor ve ilaç kullanıyorum. Lütfen bir günle benim 48 yılımı yargılamayın. Alnı ak, mesleğini düzgün yapan, 2 üniversite bitirmiş, çocuğu olan aklı başında bir beşerim ben. Çok üzgün ve çok pişmanım' diye konuştu. Azra'nın yakınlarının avukatlarının Ayhan'ın daha evvel bir sinemadan bahsetmediğini belirterek, bu kadar ayrıntılı hatırlıyorsa sinemanın ismini söylemesini istemesi üzerine Ayhan, sinemanın ismini hatırlamadığını söyledi.

Ayhan'ın avukatı Mehmet Ali Başaslan ise müvekkiline olaydan sonra heyet raporuyla şizofreni ve bipolar bozukluklarda kullanılan ilaçlar verildiği söyledi. Başaslan, 'Madem müvekkilim hasta değil niçin hastanelerde bu türlü ilaçlar veriliyor. Azra'yı öldürmeyi planlamadığı açık. Öldürmeyi başına koyan birisi bunu kendi meskeninde yapmaz' dedi. Tarafları dinleyen mahkeme heyeti, Ayhan'ın tutuklu yargılanmasının devamına karar vererek, duruşmayı 9 Mayıs tarihine erteledi.

Üst Alt