Son Konu

Bağışlamanın Yüceliği

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
31
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Bağışlamanın Yüceliği Bağışlamanın Yüceliği Ve Güzelliği Yalnızca birkaç defa konuştuğunuz birisinin adını kırk üç sene sonradan anımsamanız hiç de kolay değildir Oniki yaşlarında bir çocukken okul harçlığımı çıkartmak için evlere gazete dağıtıyordum ve adını hemen anımsayamadığım o yaşlı hanımefendi da benim müşterimdi Bana afkonusunda o kadar hoş ve unutulmaz bir ders verdi fakat umarım, bir gün ben de birisine benzer duyguları, aynı güzellikte verebilirim Sıkıntıdan patlamak üzere olduğumuz bir cumartesi günüydü Arkadaşımla birlikte ihtiyar bayanın arka bahçesinde bir köşeye gizlenerek, yerden aldığımız taşları evin çatısına atıyorduk Attığımız taşların çatının üzerinden yuvarlanarak, köşelerden aşağıya düşmesini kuyruklu yıldızların süzülerek gökyüzünden aşağıya dürüst düşmesine benzeterek eğleniyorduk Kendime yerden fazla akıcı bir taş bulmuştum Elime alıp bütün gücümle fırlattım Lakin taş bu kere çatıya değil dış kapının penceresine gelmişti Kırılan cam sesini duyunca, gizlendiğimiz yerden fırlayıp ardımıza bakmadan soluk soluğa kaçmıştık oradan Ihtiyar bayanın bizi görmüş olması olanaksızdı Bütün gece ihtiyar bayanın beni yakalayabileceğini düşünerek, korkudan uyuyamadım Ertesi gün gazetesini saptamak üzere kapısını çaldığım süre her zamanki gibi samimiyetle gülümseyerek hatırımı sordu Fakat ben suçluluk duygusuyla yüzüne bakamıyordum Sonunda gazete dağıtımından kazandığım parayı biriktirmeye karar verdim Üç hafta sonradan tam yedi dolarım olmuştu Bir kağıda Camınızı istemeden kırdığım için çok üzgünüm, umarım koyduğum para onarımı için yeterlidiryazarak parayla birlikte zarfın içine koydum Gece havanın kararmasını bekleyerek, zarfı usulca yaşlı bayanın posta kutusuna attım Ruhum aniden özgürlüğe kavuşmuştu benzeri Artık eskisi gibi ihtiyar bayanın gözlerinin içine bakabileceğimi düşünerek sevinç duyuyordum Ertesi gün kapısını çalıp gazetesini uzattığım zaman her zamanki gibi içtenlikle gülümsedi gözlerime Bu defa ben de karşılık vererek, gözlerinin içine baktım Bütün arkamı dönüp gideceğim anda, Ah, bir dakika, az kalsın unutuyordum, al bakalım bu kurabiyeler senin için diyerek elindeki paketi uzattı Evden uzaklaşırken neşe içinde kurabiyeleri yemeye başladım Birkaç kurabiye yedikten sonradan pakette bir zarf olduğunu gördüm Zarfı açtığım zaman içinde yedi dolar ve kısa bir not vardı: • Seninle gurur duyuyorum! (ALINTI)  

Üst Alt