Son Konu

Bakara Suresi Namazla İlgili Ayetleri

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
31
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Bakara Suresindeki Namazla İlgili Ayetler

Bakara Suresi Namaz Ayetleri

3 Ayet

Onlar ki gaybe iman edip namazı durust kılarlar ve kendilerine verdiğimiz rızıktan (Allah yolunda) harcarlar

43 Ayet

Hem namazı dosdoğru kılın, zekatı verin, rukU edenlerle birlikte siz de rukU edin

45 Ayet

Bir de sabırla, namazla yardım isteyin Şuphesiz bu, (Allah'a) saygılı olanlardan başkasına ağır gelir

83 Ayet

Hani bir vakitler İsrailoğulları'ndan şoylece misak (kesin bir soz) almıştık: Allah'dan başkasına tapmayacaksınız, anababaya iyilik, yakınlığı olanlara, oksuzlere, caresizlere de iyilik yapacaksınız, insanlara guzellikle soz soyleyecek, namazı kılacak, zekatı vereceksiniz Sonra cok azınız mustesna olmak uzere sozunuzden dondunuz, hala da donuyorsunuz

110 Ayet

Siz namazı hakkıyle kılmaya bakın ve zekatı verin! Kendi nefsiniz icin her ne hayır yaparsanız, Allah katında onu bulursunuz Muhakkak ki, Allah butun yaptıklarınızı gormektedir

152 Ayet

O halde beni anın, ben de sizi anayım Bana şukredin de nankorluk etmeyin

177 Ayet

Yuzlerinizi bazan doğu, bazan batı tarafına cevirmeniz erginlik değildir Fakat eren o kimselerdir ki, Allah'a, ahiret gunune, meleklere, kitaba ve butun peygamberlere iman edip, yakınlığı olanlara, oksuzlere, yoksullara, yolda kalmışa, dilenenlere ve esirleri kurtarmaya seve seve mal verirler Namazı kılarlar, zekatı verirler Bir de andlaştıkları zaman sozlerini yerine getirenler, hele sıkıntı ve hastalık durumlarında ve harbin şiddetli zamanında sabır ve kararlılık gosterenler var ya, işte doğru olanlar da bunlardır, korunanlar da bunlardır

238 Ayet

Namazlara ve orta namaza devam edin ve Allah icin boyun eğerek kalkıp namaza durun

239 Ayet

Eğer bir korku halindeyseniz, yaya veya binekli olarak giderken kılın, (korkudan) emin olduğunuz zaman da boyle bilmediğiniz şeyleri size oğrettiği şekilde Allah'ı zikredin (namazlarınızı yine her zamanki gibi huşU ile kılın)

277 Ayet

İman edip iyi işler yapan, namazı dosdoğru kılıp zekatı verenlerin Rabbleri katında elbette mukafatları vardır Onlara hicbir korku olmadığı gibi, onlar mahzun da olmazlar

Üst Alt