Son Konu

Charles Dickens perili ev ozeti

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
29
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Charles Dickens perili ev hikayesi
Perili ev ozeti Charles Dickens

Sağlık sorunları nedeniyle bir sure kırsal kesimde yaşaması greken John, bir arkadaşının tavsiyesi uzerine II George doneminden kalma bakımsız, fakat uygun bir evde kalmaya karar verir Evi ilk kez gormeye gittiğinde, evin bulunduğu koyde biraz dolaşan John, evin perili olduğuyla ilgili soylentilere kulak asmaz ve evi kiralamaya karar verir Kız kardeşi Patty, sağır bir seyis, iki kadın hizmetci, genc bir kız ve bir av kopeğiyle birlikte eve yerleşirler Ancak ilk gunden itibaren huzursuzluk baş gosterir Şuphe ve korku bulaşıcı bir hastalık gibi yayılır; John'a da bulaşır Hizmetlilerin evden kacmalarıyla birlikte John evden cıkmaları gerektiğini duşunmeye başlar Fakat kızkardeşinin telkinleriyle evde kalmaya ikna olur Yalnız artık hizmetci tutmaktan vazgecip kendi işlerini kendileri gormeye ve eve arkadaşlarını cağırmaya ve Noel'e kadar birlikte kalmayı teklif etmeye karar verirler

Tum arkadaşlar geldikten sonra kalınacak odaların belirlenmesi icin kura cekilir John evi ara sıra ziyaret edilen evin eski sakinlerinden Efendi B'nin tavanarasındaki odasında kalmaya başlar İlk gunler yeni gelenlerin, evin geceleri ses cıkardığını duşundukleri bolumlerini tamir etme calışmasıyla gecer Hayalet ya da sıradışı bir durumla karşılaşan olmaz Ancak bir sabah John, traş olurken aynada kucuk bir oğlanı traş ettiğini farkeder O gece bunu duşunerek yatağa girer ancak gece yarısı yeniden uyanır ve yanında Efendi B'nin iskeletini gorur

“ Ah ben! Ah ben! O odaya yerleştiğimden bu yana dostlarım, o cocuğun odasına, kendi cocukluğumun, kendi masumiyetimin ve kendi cocuksu hayallerimin dışında başka hicbir hayalet gelmedi Coğu kez bu hayalin peşinden gittim; ama bu insan adımlarımla ona yetişemedim, bu insan ellerimle ona dokunamadım, bu insan yureğimle onun saflığını koruyamadım Ve şimdi beni, olabildiğince neşeli ve minnettar bir halde, aynamda surekli değişen muşterileri sırayla tıraş ettiğim kotu kaderimle uğraşırken ve bana olumlu bir hayat arkadaşı olarak bağışlanmış bir iskeletle uyuyup uyanırken goruyorsunuz

Alıntı

Üst Alt