Son Konu

Çikolatalı Yaş Pasta

elektronikci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
cikolatali-yas-pasta.jpg

Çikolatalı Yaş Pasta Tarifi İçin Malzemeler

Pandispanya için;
  • 5 adet yumurta
  • 1 su bardağı toz şeker
  • Yarım çay bardağı ılık su
  • 2 yemek kaşığı kakao
  • 1 su bardağı un
  • Yarım su bardağı mısır nişasta
  • 1 paket vanilin
  • 1 paket kabartma tozu
  • 1 fiske tuz
Kreması için;
  • 3.5 su bardağı süt
  • 3 yemek kaşığı mısır nişastası
  • 3 yemek kaşığı un
  • 2 yemek kaşığı kakao
  • 1 çay bardağı toz şeker
  • 1 yemek kaşığı tereyağı
  • 1 paket kremşanti
Ara katları için;
  • Damla çikolata

Çikolatalı Yaş Pasta Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
  1. Pandispanya için ilk önce yumurtanın sarısı ve beyazını ayıralım sarısının içerisine yarım su bardağı toz şeker ilave edelim ve köpük köpük oluncaya kadar çırpalım.
  2. Ilık su ilave edip tekrardan karıştıralım ve elemiş olduğumuz un, nişasta, vanilin, kabarma tozu ve kakaoyu içerisine ekleyelim. Ayrı bir kapta yumurtanın beyazını şekerin geri kalan kısmı ile güzelce çırpalım.
  3. Bembeyaz köpük oluncaya kadar ve diğer karışımın içerisine ilave eselim havasını söndürmeden güzelce karıştıralım en son bir fiske tuz atalım ve 22 cm’lik kalıba dökelim. Önceden ısıtılmış 170 derecelik fırında 40 dakika kadar pişirelim.
  4. Kreması için; ise bir tencereye sütü alalım içerisine un, nişasta, şeker ve kakaoyu ekleyerek kaynayıncaya kadar karıştıralım. Altını kapatınca 1 yemek kaşığı tereyağ ekleyelim ve karıştıralım.
  5. Kremayı ara ara bilendir yardımı ile karıştıralım ve soğuyunca içerisine kremşantiyi ilave edelim güzelce karıştıralım.
  6. Pastayı üç eşit parçaya bölelim. Her katına krema ve içlerine damla çikolata koyalım. İstediğiniz herşeyi koyabilirsiniz meyve ve fındık vs.
  7. En üzeri için; benmari usulü biraz çikolata erittim ve pasta süsleri ile süsledim. Yanları için çikolataları benmari usulü eritip, kaşık yardımı ile yağlı kağıdın üzerine şekil verdim soğuyunca kırmadan alarak pastaya yapıştırdım.
Çikolatalı Yaş Pasta Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Üst Alt