Son Konu

Davut Guloğlu Kimdir, Resimleri

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
32
Credits
-6,413
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Davut Guloğlu Kimdir, Resimleri

Davut Guloğlu Hayatı, Fotoğrafları

1972 yılında Rize'de doğduMemur bir baba ile ev hanımı bir annenin 11 cocuğundan yedinci cocuğu olarak dunyaya geldi Genc yaşında anne ve babasını kaybettikten sonra bir donem futbola merak saran sanatcı, Rize Belediye Spor, Salaha Spor gibi amator futbol kluplerinde 6 yıl futbol oynadı

Ancak, icindeki muzik sevgisinin onune gecemeyerek 1991 yılında İstanbula gelen Davut, İstanbul'da ceşiti ticari faliyetlerde bulunduktan sonra (fırın, market, surucu kursu vb) ailesinin buyuk desteğiyle 1998 yılında ilk albumu Sarılsam da olmayiile muzik dunyasına merhaba dedi Ancak Guloğlu, ilk alubumuyle beklediği başarıyı elde edemediAncak Guloğlu yılmadı

Değerli sanatcı Arif Sağın actığı kurslara devam ederek muzik birikimini geliştirdi Ozel kurslarla calışmalarına devam etti Bu muzikal eğitimi kendi bilgi ve yetenekleri ile birleştirdi Karadeniz ritimlerini gunumuz muzik anlayışıyla yoğurarak albumunde kendi muziğini buldu

Bir cok eser besteleyen sanatcı bu albumunde kendi eserlerini seslendirirken diğer besteci ve soz yazarlarının eserlerini de yorumladı NURCANIM albumunde dort eserin soz ve muziği, bir eserin muziği, bir eserin sozu kendisine aittir

İlk albumu icin ben beni yansıtamadım diyen sanatcı memnuniyetsizliğini dile getirirken, sanatın eğitim ve calışmalara gebe olduğunu kendisine bir kez daha kanıtlamış oldu Bu doğrultuda uzun suren calışma ve araştırmalar neticesinde NURCANIM albumunu yaptı

2001 yılının ocak ayında cıkan bu albumun ilk klibini , NURCANIM ikincisini ise BENİM BUYUK ALLAHIM adli parcalarına cekti Son zamanlarda en cok satan album listelerinde uzun bir sure baş sırayı ceken bu album cekilen her yeni klip ile de satış grafiğini yukseltiyor

2,5 yıl aradan sonra bomba gibi bir albumle geri dondu Katula, Katulaismini verdiği albumunu 2003 senesinde cıkaran Davut Guloğlu albumde soz yazarlığını da ortaya cıkardı On iki şarkıdan oluşan albumun aranjoru Suat Aydoğan Davut Guloğlu'nun , bir şarkıda soz ve muzik, uc şarkı da ise soz yazarlığı yaptığı album 1,5 senelik bir calışmanın urunuAlbumun studyo calışmaları ise tam 1500 saat surmuş İlk albumdeki uğurun bozulmamasını isteyen sanatcı bu albumde de a'dan z'ye aynı ekiple calıştı

Zeynel Abidin'in cektiği fotoğraflarla yazın her rengini albume taşıyan Davut Guloğlu ekranlara cıktığı ilk andan itibaren halkın buyuk ilgi ve sevgisiyle karşılaştı Her gecen gun sevenleri ve dinleyicileri artan sanatcı bu buyuk ilgiyi verdiği her yeni konserde cok daha yoğun hissediyor

Sanatcının en buyuk hedefi ise kendini ozunu ve kişiligini hic bozmadan sanatında her gecen gun daha başarılı olmak ve bir gun Karadeniz muziğini Avrupaya taşıyıp sevdirmek

alıntı

imagesdavutguloglukimdirresimleri5b10dacf7424f

imagesdavutguloglukimdirresimleri5b10dad07f777

imagesdavutguloglukimdirresimleri5b10dad18c6ff

imagesdavutguloglukimdirresimleri5b10dad298b20

Üst Alt