Son Konu

Ek Gıdaya İlk Adım

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Ek Gıdaya İlk Adım Tarifi İçin Malzemeler

*34 tane havuç
*Bir çay kaşığı zeytin yağı

Ek Gıdaya İlk Adım Tarifi Yapılışı Havuçlar iyice yıkanarak soyulur İri iri doğranır Ben buharda haşladım ama isteye göre az bir su ile haşlanır Henüz sıcakken püre haline getirilir Bebek mamalarında tazelik önemli olduğu içinBen bir kaç ölçü hazırlayıp küçük buz kalıplarında dondurdum Zamanı olan günlük taze de hazırlayabilir Fakat uzmanlar sebzelerin bekletilmeden alındığı gün pişirilmesi taraftarı Her gün organik ürün satan mağazaya gidip sebzeyi taze alıp aynı gün pişirmeye zamanım olmadığı için ben bu şekilde yapmayı uygun gördüm İlk gün iki tane ikinci gün üç tane ve ondan sonra bir hafta dört tane küp kullandım Çözdürüp ısınan püreye birkaç damla zeytin yağı ekleyip yedirdim Bebeğimiz küçük olduğu için rahatsızlığını bize söyleyemeyecektir İlk günler gözlemlememiz lazım Bebek çok ağlarsa huzursuzlanırsa hazım sorunu çekiyor demektir yada bünyesi havucu kabul etmemiş olabilir O zaman başka bir sebze ile yeniden başlamak gerekir Ama önemli olan bebeğimizi ne verirsek verelim teker teker vermeli ve en az üç gün bebeğimizi gözlemlemeliyiz Daha sonra dokunmadığından emin olduğumuz gıdaları karıştırarak da verebiliriz Afiyet olsun

Üst Alt