Son Konu

Erdoğan'dan ABD'ye rest: F-35'i vermiyor musunuz, başka yerlere döneriz

elektronikci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Erdogan%2Ddan%2Dyaptirim%2Dtehdidine%2Dsert%2Dyanit%C2%A0%2D223128%2D20190724151638%2Ejpg

S-400 sevkiyatında birinci kademenin tamamlandığını hatırlatan Erdoğan, "ABD'nin aklı selim hareket edeceğini umuyorum. Nisan 2020'de bu sistemleri etkin olarak kullanmaya başlayabileceğiz" dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Vilayet Liderleri Toplantısı'nda konuşuyor.

"Sizlerle en son ocak ayında bir ortaya gelmiştik. Yüksek Seçim Kurulu'nun ilan ettiği resmi sonuçlara nazaran 755 belediyeyi AK Parti adayları kazandı. Oy oranı olarak da yüzde 44 üzere kıymetli sonuç elde ettik" tabiriyle kelamlarına başlayan Erdoğan, açıklamalarının devamında şunları kaydetti: 

- AK Parti olarak bir evvelki seçime nazaran kazandığımız, kaybettiğimiz yerler oldu. Bunların hepsinin değerlendirmesini yaptık, yapıyoruz. Bundan sonraki seçim 2023 Haziran'ında yapılacak. Her seviyede kapsamlı çalışmalar yürüteceğiz. Apayrı bir AK Parti olarak çıkacağız. Kendimizi daima yenileyerek, tazeleyerek maziden atiye kurduğumuz köprüyü güçlendireceğiz.

- Tüm kademelerimizle sancımız o denli bir sancı ki bunu çekeceğiz, sandıktan dilek ettiğimiz neticeyi de alabilelim. Siyasi partiler, bilhassa AK Parti millete hizmet kapısıdır. Partimizin kapısı millete hizmet etmek isteyen herkese açıktır. AK Parti kurulduğunda gençlik konseylerinde misyon alan arkadaşlarımızı bugün çalışmalarını sürdürüyor.

'BU PARTİ ÖNÜMÜZDEKİ ÇEYREK ASIRDA DA, YARIM ASIRDA DA ÜLKEMİZE VE MİLLETİMİZE HİZMET EDECEKTİR'

- Hırsları, kifayetsizlikleri yüzünden yollarını kaybedenleri bir kenara bırakırsak, siyasette değerli bir jenerasyon yetiştirdik. AK Parti'nin siyaset mayası da insan mayası da sağlamdır. Daima birlikte inşa ettiğimiz bu parti, önümüzdeki çeyrek, yarım asırda da ülkemize ve milletimize hizmet edecektir. Her kuruluş üzere siyaset ve partiler de beşerle var olur, beşerle yürür. 

- Öncelikle AK Parti'nin kuruluşundan beri bu davaya emek vermiş hasbi ve harbi formda koşturmuş her kardeşime şükranlarımı sunuyorum. AK Parti Türkiye'nin partisidir. Tüm teşkilat yöneticilerimize ve vilayet liderlerimize bir hususu hatırlatmak istiyorum.

- Sizlerden şehirlerinize döner dönmez 2001 yılından bu yana partinizde misyon almış her kardeşinize ulaşmanızı istiyorum. Gönüllerini almanızı, düşüncelerine tahlil aramanızı, irtibatı kesmemenizi talep ediyorum. Seçim meydanlarında verdiğimiz kelamları yerine getirme çabasında olduk. Zorlayan sebepler dışında hepsini de getiriyoruz. Bu taahhütlerin değerli bir kısmı, Türkiye'nin iktisatta ve hayat standartları açısından geldi yeri de göstermektedir.

- Meclis tatile girdiğine nazaran, milletvekillerimizin faaliyetlerini bu doğrultuda yapmamız gerekiyor. Vaktimizin büyük kısmını bu amaca ulaşmak için ayırmamız kaidedir. AK Parti sırça köşklerde siyaset yapan, halka zirveden bakan siyasetçilerin yeri değildir. Kendinde hamallığını üstlendiğimiz yükü taşıma mecali bulamayanlar bayrağı arkadaşına bırakmalıdır.

'ÖNÜMÜZDE BÜYÜK ZAFERLER DURUYOR'

- Geçtiğimiz 1 asır boyunca yeni arayışlar peşinde koştuk. 21'inci asır tekrar dirilişimin, Rabbimize ve kendimize dönüşümüzün asrı olacaktır. AK Parti takımları olarak büyük şahlanışa öncülük edebilirsek ne keyifli bize. Bugüne kadar yaptıklarımızla Türkiye'yi demokrasiden iktisada, altyapıdan dış siyasete kadar gerçek manada bağımsız ülke haline getirmeyi başardık. Büyük zaferler önümüzde duruyor. Rabbim ömür, sıhhat ve imkan verdikçe kendim de bu yolda yürümeye devam edeceğim. 

AK PARTİ'NİN SEÇİM MANİFESTOSU

- Hiç kuşku yok ki Allah doğruların yardımcısıdır. Seçimlerden 2 ay evvel 31 Ocak 2019 tarihinde mahalli seçimlerde taahhütlerimizi kamuoyuna ilan ettik. Gönül belediyeciliği ile AK Parti'nin insan merkezli prensiplerini içeren bu evrak 11 başlıktan oluşuyordu. Bu dokümanla milletimize kent planlarını hazırlama kelamımız var. Altyapı ve ulaşım meselelerini çözme taahhütte bulunduk. Kentsel dönüşüm çalışmalarını vatandaşlarımıza ve kentlerimize yönelik yürütmeyi ilan ettik. Akıllı kentler uygulamalarıyla teknolojinin tüm uygulamalarını insanımıza sunacağız dedik. Toplumsal belediyecilik çalışmalarına öncelik vererek beşere dokunan hizmetlere öncelik vereceğimize ahdettik.

‘AK PARTİ ÜYELERİ MİSYONLARINI YERİNE GETİRECEKTİR’

- Biz muhalefet adaylarının yaptıkları üzere atıp tutup kelamımızı inkar etmedik. Çabucak inkara başladılar. Güya kasada ne var ne yok bilmiyormuş üzere konuşmaya başladılar. Daha durun, önümüzde çok kıymetli süreç var. Ne yapacağınızı, ne yaptıklarınızı göreceğiz. AK Parti'nin belediye meclis üyeleri kontrol vazifesini en düzgün biçimde yapacaklardır. İstanbul, Ankara üzere bir vilayette kahir ekseriyet AK Partili meclis üyelerinde.  

- Onların niyetleri ve hali tenkide tabi. Parlamentoda bu türlü bir ekseriyet kelam konusu değil. AK Parti'nin parlamentoya getirdiği yasa tasarısı bunu engellemek için elinizden geleni yapıyorsunuz, bu sizin için legal; ancak lokal idarelerde gayrimeşru. Nasıl bir iş bu? Demokrasinin gereği neyse AK Parti'nin üyeleri bütün vazifelerini milletin hayrına olacak formda devam ettirecektir. Bunun için de şerde fren, hayırda... Metodumuz bu olacak. Ne aldanan olacağız, ne aldatan. Verdiğimiz kelamları yerine getirdik, getiriyoruz.

- Vatandaşlarımızın dün bir arabası yokken, bugün bırakın bir arabayı, birçok yerlerde ellerinde bir otomobil iki otomobil var. Benim çiftçimin dün traktörü, biçerdöveri yokken artık her konutun bahçesinde traktör var biçerdöver var.

'S-400'Ü NİSAN 2020'DE FAAL OLARAK KULLANMAYA BAŞLAYABİLECEĞİZ'

- S-400 hava savunma sistemleri konusunda ABD'nin aklı selim hareket edeceğini umuyorum. Nisan 2020'de bu sistemleri faal olarak kullanmaya başlayabileceğiz.

- Rusya ile S-400 mutabakatımızı yaptık, verdiler. 'Ya biz aldık lakin verecekseniz illa sizden de Patriot alırız' diyoruz. Hala vermiyorsunuz. F-35, vermiyor musunuz? Kusura bakmayın biz önlemlerimizi alırız, öbür yerlere döneriz. Çalışmalarımızı yaptık, yapıyoruz.

Üst Alt