Son Konu

Erkeklerin en cok soylediği yalanlar

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
32
Credits
-6,413
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
İstatistiklere gore, bazen daha fazla, bazen daha azda olsa, her insan gunde 200 kez yalan soylemeyi aklından gecirir Ancak kadınlar coğu zaman başkasını kırmamak icin bu isteğe kapılırken, erkekler kendi kişilik değerlerini artırma amacıyla atıp kesme yoluna başvuruyor

Erkeklerin en cok soylediği meşhur yalanlar ise şunlar:

Statu yalanı:
Erkekler olayları biraz şişirmeye meraklı En buyuk arabalar onların, en onemli iş yerlerinde onlar calışır Bu gosteriş hevesi kendilerini başkalarıyla kıyaslama duşuncesinden kaynaklanıyor

Bilgi yalanı:
Hic bir bildikleri olmasa da, erkeklerin yuzde 84 u bilgi sahibiymiş gibi davranıyor Kendilerini sorun cozme konusunda yetenekli goruyorlar

Duygu yalanı:
“Bir problemin mi var? erkeklere sorulduğunda, genelde “Hayır, yok! derler Zaaflarını acığa vermeyi sevmediklerinden bunları gizlerler

Korku yalanı:
Erkekler, cesur olmaları gerektiğini sanırlar Onun icin korkularını ve fobilerini (orumcek gibi) saklarlar

Tembellik yalanı:
Yaptıkları her şeyi abartılmış gerekcelerle savunmayı hoşlanırlar Beyinlerinin arkasında yatan duşunce: Yaptıkları herşeyin bir anlamı olmasını isterler

Kaytarma yalanı:
Uzun sureli tartışmalardan kacmak icin, soruları hemen kısa bir Evet ile cevaplandırırlar Orneğin Beni halen seviyor musun? veya Bu elbise bana yakıştı mı? suallerini

Sizin dırdırınızdan kurtulmak, kaytarmak, sizin izin vermediğiniz bir şeyi yapmak ya da sizi başından atmak gibi amaclar icin soylediği yalanlar ise aşağıdakilerdir ;

1 “En iyi arkadaşların taş bebek gibiler!
Kadınlar sevgilisinin kız arkadaşlarını hicbir zaman beğenmemesini ister Bu nedenle kız arkadaşını nasıl bulduğunu sorduğunda duymak isteyeceği en son şey, “kız arkadaşın cok guzel, taş bebek gibidir O yuzden erkekler bu soruya her zaman “korkunc, sen daha guzelsin diye cevap verir

2 “Uzgunum
Bir erkek ozur diliyor ve uzgun olduğunu soyluyorsa aslında neden bunu yaptığına dair hicbir fikri yoktur Bir erkek kadınlardan defalarca ozur dileyebilir ancak aslında yanlış yaptığını duşunur ve karşısındakinden ozur beler Erkek arkadaşınız gelecek sefere sizden ozur dilediğinde neden ozur dilediğini ve uzgun olduğunu sorun

3 “Alinin dertleşmeye ihtiyacı var
Uzun zamandır tanıdığı birinin konuşmaya ihtiyacı olduğu icin onunla buluşması gerektiğini soyleyen erkek yalancıdır Erkekler kadınlar gibi değildir, bir sorun uzerinde uzun uzadıya konuşmazlar Sadece birşeyler icip mac izlerler Nadiren de olsa sorunları uzerinde konuşan erkeklerin bu sohbeti 4 dakikadan fazla surmez ve “Bunu kafana takma Birşeyler icip mac izleyelim cumlesi ile noktalanır

4 “Tunele giriyorum, seni duyamayabilirim
Evet bunu sevgilinizi arayıp hoşuna gitmeyen şeyler soylediğinizde duyduğunuz cumledir Her zaman da işe yarar Bir erkek bunu soylerken arabada değil evinde olabilir Bu sizinle sohbet etmekten sıkıldığı anlamına gelmez Birkac guzel espri, guzel soz duymak isterler elbette, sadece işler karışmaya başladığında başvurdukları bir yoldur

5 “Kedini ya da kopeğini sevdim
Erkek arkadaşınızı eve cağırdığınız ve daha once bahsetmeiğiniz kediniz ya da kopeğiniz sizi karşıladıSurekli ona kedinizden ve sıcak aile saadetinizden bahsettiniz Erkek bu aşamadana “bana ne bunlardan diye duşunurken siz, “onu sevip sevmediğini sorarsınız Ve cevap Yalan Sadece sizinle vakit gecirmek istiyor, evcil hayvanınızla değil

6 “Seninle harika oluyor ancak ufak bir ara verebilir miyim?
En romantik anda kendini tam anlamıyla veremiyorsa bir sorun vardır Aslında bu erkeğin aşkı bitirmek zorunda olduğunu gosterir Lutfen gerceği soylemesi icin zorlamayın

7 “sadece şaka yapıyordum
Coğu erkek aile, arkadaşınız ya da sizin hakkınızda bazı şeyleri ufak ufak soyler, hoşunuza gitmediğini gorunce sadece şaka yapıyordum der Orneğin erkek arkadaşınız eğer sizinle cıkmasaydı kız kardeşinizle cıkabileceği şakası yapıyorsa, sonrasında size sarılıp “şakaydı diyorsa dikkat edin

Ağzından cıktığıyla aklından gecirdiği Yalana ilişkin yapılan ceşitli araştırmalarda, erkeklerin soylediği ve aklından gecirdiği arasında dağlar kadar fark olduğu ortaya cıktı Bunlardan bazı ornekler:

Soylediği:
“Ben daha cok evime bağlı bir insan sayılırım
Duşunduğu:
Kahvehanelerin coğunda bana ayak basma yasağı konulduğundan beri

Soylediği:
“Neden bu kadar kıskanc olduğunu gercekten anlamıyorum?
Duşunduğu:
“Sibel, Burcu ve Hulya Allah tan oyle değiller

Soylediği:
“Cok calıştığını gormek beni uzuyor
Duşunduğu:
“Sen temizliğini yaparken ben televizyon izleyeyim bari

Soylediği:
“Ne, cocuk yine ishal mi oldu?
Duşunduğu:
“Oysa bira ictikten sonra ne guzel hemen uykuya dalmıştı

Soylediği:
“Her zaman icin arkadaş kalabiliriz