Son Konu

Evden Çıkarken Eve Girerken Okunacak Dua

nicebayan

Yeni Üye
Tepkime
2
Web
nicebayan.com
Credits
-1
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Evden Çıkarken Eve Girerken Okunan Dua

Evimizden çıkarken ve evimize girerken okumamız nasihat edilen dualar bulunmaktadırAşağıda sizlerle paylaşacağımız duaları evinizden çıkarken ve evinize girerken okuyabilirsiniz

Peygamber Efendimiz sav Hanei Saadet ’inden çıkarken okuduğu duası şöyledir:

Bismillâh Tevekkeltü alellah Allahümme innî eûzü en udille konut udalle Konut ezille, ev üzelle Ev ezlime, konut uzleme Konut echele, ev yüchele aleyye

Evden çıkarken okunan duanın anlamı;

Allah ’ın ismi şerifini zikrederek evimden çıkıyorum Bütün işlerimde Allah ’a tevekkül ediyorum Allah ’ım, dürüst yoldan sapmaktan, başkalarını saptırmaktan; hataya düşmekten, başkalarını da düşürmekten; haksızlık etmekten, haksızlığa uğramaktan; hürmetsizlik ve cehalet etmekten, yahut bunlara maruz kalmaktan sana sığınırım

Evden çıkarken okunacak bir diğer kısa dua aşağıdaki gibidir;

Bismillâh tevekkeltü alallâh Lâ havle velâ kuvvete kuvvete illâ billâh

Evdem çıkarken okunacak başka bir duanın anlamı

Allah ’ın ismiyle (Allah ’ın ismini söyleyerek) evimden çıkıyorum Tüm işlerimde Allah ’a dayandım (O ’na dayanıyor, O ’na güveniyorum) Kuvvet ve şiddet ama ve fakat Allah ’ın yardımıyla olur

Hem eve gierken okunması tavsiye edilen dua

Allahümme inni es ’elüke hayra ’lmevleci ve hayra ’lmahrec Bismillâhi velecnâ ve bismillâhi harecnâ ve alellâhi Rabbine tevekkelna

Eve girerken okunacak duanın anlamı

Allah ’ım! (Evime) her antre ve çıkışımda senden hayır ve iyilik dilerim (Hayırlı bir şekilde girmeyi ve bahtı açık bir şekilde çıkmayı istiyorum) Allah ’ım senin kutsal adını anarak (Bismillâh diyerek evimizden) çıktık Rabbimiz Allah ’a dayandık Ey Rabbimiz sana tevekkül ettik (Sana dayanıp, sana güvendik) *

Üst Alt