Son Konu

Haydar Ali Yıldız Hayatı ve Siyasi Hayatı Hakkında Bilgi

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
26
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Haydar Ali Yıldız

Doğum 1971Rize
Meslek Hukucu, siyasetci, milletvekili
Partisi Ak Parti2 Bolge

Haydar Ali Yıldız, Turk hukukcu ve siyasetci Okcular Vakfı yonetim kurulu başkanlığını yaptı ve bunun yanında bircok STK'nın yonetiminde faal olarak bulundu Ak Parti'de uzun yıllar aktif gorev aldıktan sonra 2019 yılında yapılan milletvekili secimlerinde İstanbul 2 Bolge'den milletvekili secilmiştir

HAYATI
1971 yılında Rize'nin Guneysu ilcesinde doğdu1993 yılında İstanbul Universitesi Hukuk Fakultesinden mezun oldu ve 1996 yılından itibaren uzun yıllar kendine ait olan buroda serbest avukatlık yaptı Bircok STK'nın yonetiminde aktif gorev alırken Okcular Vakfı'nın yonetim kurulu başkanlığını yurutmuştur

SİYASİ HAYATI

Beyoğlu, Kurucu İlce Yonetim Kurulu Uyeliği, Secim İşleri Birim Başkanlığı, Teşkilat Birim Başkanlığı gorevlerinde bulundu 3 Kasım 2002 ve 28 Mart 2004 secimlerinde Secim Koordinasyon (SKM) Başkanlığı'nı yaptı Temmuz 2004 yılından itibaren Beyoğlu İlce Başkanlığı gorevini ifa ederken 26 Haziran tarihinde İl Yonetim Kurulu Uyesi olarak secildi ve İl Başkan Yardımcılığı İl Secim İşleri Başkanlığı gorevine getirildi 27 Mayıs 2019 Kongre Sonrasında Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı olarak atandı 29 Mart yerel ile 12 Eylul 2019 ve 12 Haziran 2019, 30 Mart 2019 yerel ve 10 Ağustos 2019 Cumhurbaşkanlığı Secimlerinde İl Secim Koordinasyon Merkezi Başkanlığı gorevini ifa etti

Üst Alt