Son Konu

Hz.Mehdi (A.s)

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
HZMehdi, ahir zamanda gönderileceği HZMUHAMMED (sav) taranfından müjdelenmiş olan,müslümanları zülum ve sıkıntı ortamından kurtaracak yeryüzündeki fitneleri ortadan kaldıracak, tüm dünyaya barış ,adalet ,bolluk , huzur , mutluluk ve refah getirecek kutlu bir şahıstırPeygamberimizden aktarılan sahih rivayetlere göre HZMEHDİ ,çeşitli hurafelerle ,batıl inanç ve uygulamalarla aslından uzaklaştırılmış olan dini aslına döndürecek, HZ İSA ile buluşacak,Allahın izniyle yegane hak din olan İslamı yeryüzüne yerleşik kılacaktır

HZMEHDİ nin çıkış alametleri
Ben Ebu Abdullah Hüseyin bin Ali'ye dedim ki, Bu işin önünde alametler var mıdır?– ki Mehdi'nin zuhurunu kast ediyor Dedi ki, EvetDedim, Nedir onlar?Dedi ki, Beni Abbas'ın helakı, Süfyani'nin ortaya çıkması, Beyda'da batmaBen yine, Bu işin uzamasından korkuyorumdedim Dedi ki, Bu iş tesbih taneleri gibi arka arkaya meydana gelir(Ali Bin Hüsameddin El Muttaki, Celaleddin Suyuti'nin Tasnifinden Hadisler – Ahir Zaman Mehdisinin Alametleri, Kahraman Neşriyat, sf 34)

Kıyamet yaklaştığı zaman ve müminlerin kalbi; ölüm, açlık, fitneler, sünnetlerin kaybolması, bid'atlerin ortaya çıkması, emri bil maruf ve nehyi anıl münker (iyiliği öğütleyip kötülükten men etme) imkanlarının kaybolması gibi sebeplerle zayıfladığı zaman benim evlatlarımdan Mehdi ile Cenabı Hak sünnetleri ihya eder Onun adalet ve bereketi ile müminlerin kalbi ferahlar, Acem (Arap olmayan) ve Arap milletleri arasında ülfet ve muhabbet yerleşir (Kitabül Burhan Fi Alametiil Mehdiyyil Ahir Zaman, s 66)

Mağrib'de (batıda) karışıklıklar, fitneler ve korku olacak Açlık ve hayat pahalılığı alabildiğine yayılacak Fitneler çoğalacak (ÖlümKıyametAhiret ve Ahir Zaman Alametleri, İmam Şarani, s 440)

Bu fitnelerin en sonuncusu günahsız insanların öldürülmesidir ki, artık o zaman kendisinden herkesin razı olacağı bir gidişatta olan Hz Mehdi çıkar (Ali Bin Hüsameddin El Muttaki, Celaleddin Suyuti'nin Tasnifinden Hadisler – Ahir Zaman Mehdisinin Alametleri, Kahraman Neşriyat, sf 38)

Bir fitne görülür, bunu diğer fitneler takip eder ve birinciler sonuncuların kılıçla çatışmaya dönüşünü kamçılar ve bundan sonra bütün haramların helal sayılacağı bir fitne gelir Sonra da hilafet, yeryüzünün en hayırlısı olan Mehdi'ye evinde otururken gelecektir (Kitabül Burhan Fi Alametiil Mehdiyyil Ahir Zaman, s 26)

(Allah’ı tenzih ederiz) Alenen ve apaçık Allah Teala inkar edilinceye kadar Hz Mehdi (as) gelmez (Kitabül Burhan Fi Alametiil Mehdiyyil Ahir Zaman, s 27)

Şevval ayında ayaklanma Zilkade'de harb konuşmaları, Zilhicce'de ise harb vaki olacak (Kıyamet Alametleri, Berzenci, s 166)

Hadiste belirtilen Şevval, Zilkade ve Zilhicce ayları İranIrak Savaşının gelişim aşamalarıyla aynı tarihlere denk gelmektedir:

Şevval ayında ayaklanma
İran Şahı'na karşı olan ilk ayaklanma bilindiği gibi hadiste belirtilen 5 Şevval 1398 (8 Eylül 1976)'de olmuştur
Zilkade'de harp konuşmaları ve Zilhicce'de ise harp vaki olacak
Hicri 1400 Zilhicce (1980 Ekim) ayında İranIrak arasındaki savaş tam anlamıyla başlamıştı

Talikan'a (Afganistan'a) yazık oldu Şüphesiz Allah Teala'nın orada altın ve gümüş olmayan hazineleri vardır Orada Allah'ı hakkıyla bilen insanlar vardır Onlar ahir zaman Mehdisinin yardımcılarıdır (Kitabül Burhan Fi Alametiil Mehdiyyil Ahir Zaman, s 59)

http:img71**************img717843besmelemu3yl2gif

Üst Alt