Son Konu

Karışık Meyveli Tepsi Kurabiyesi

dadaş

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

Karışık Meyveli Tepsi Kurabiyesi Tarifi İçin Malzemeler

• 250 gr margarin
  • 1 çay bardağı sıvı yağ
  • 1 adet yumurta
  • 1 su bardağı pudra şekeri
  • 1 su bardağı nişasta
  • 3 yemek kaşığı kakao
  • 1 paket kabartmatozu
  • 1 paket vanilin
  • Yeteri kadar un (Yaklaşık 4-4,5 su bardağı)
İç harcı için
  • 1 paket amigo meyve mix (veya bir kase kadar evde kurutulmuş meyve varsa üzüm,incir,kayısı vs.)
  • 1 su bardağı ceviz
  • 2 yemek kaşığı şeker
  • 1 tatlı kaşığı tarçın

Karışık Meyveli Tepsi Kurabiyesi Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
  1. Hamur için yumuşak margarin,sıvı yağ,yumurta,pudra şekeri,nişasta,kakao ve vanilyayı yoğurma kabına alıp güzelce karıştıralım.
  2. Ardından kontrollü bir şekilde unu ve kabartmatozunu ekleyip kulak memesi kıvamında bir hamur yoğuralım.
  3. İç malzemesi için bir kaseye küçük doğranmış kuru meyveleri koyalım. Ben amigo mix kullandım ama içindeki siyah üzümleri kullanmadım çekirdekli olduğu için.
  4. Üzerini geçecek kadar sıcak su koyup 10 dk. Yumuşaması için bekletelim.
  5. Sonrasında süzüp üzerine ceviz,şeker ve tarçını ekleyip karıştıralım.
  6. Hazırladığımız hamurun yarısını borcamın altına eşit şekilde elimizle yayalım.
  7. Üzerine hazırladığımız meyveli karışımı yayıp en üstüne tekrar kalan hamuru yerleştirelim.
  8. En üstteki hamuru eşit yaymak için hamurdan mandalina kadar parçalar alıp avuç içinizde açıp meyvelerin üzerine yerleştirin sonra yine elinizle bastırarak düzeltin.
  9. Kurabiyeyi istediğiniz büyüklükte dilimleyip önceden ısıtılmış 180 derece fırında yaklaşık 25 30 dk. Pişirin.
  10. Altı pembeleşmiş olmalı.
  11. Piştikten sonra dilimlediğiniz yerlerden tekrar bıçakla geçip dikkatlice tepsiden çıkarın pudra şekeri serpip servis edin. Deneyecek olanlara şimdiden afiyet olsun
Karışık Meyveli Tepsi Kurabiyesi Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Üst Alt