Son Konu

Kurtlar Vadisi Sozleri

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
31
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Kurtlar Vadisi Sozleri 2019

Aslan olmak isteyen inlemez! Aslansan hakkını vereceksin, cesareti yureğine koyacaksın!
Bizim gibi adamlar iki yerde huzur bulurlar: Bir mezarda, bir de mapusta Devlet ideolojisi olan insandan korkmaz Kurtlar Vadisinde Ecel her yerde! Bu gireceğimiz ne ilk ne son tuzak O bizi gormeden once taştık, o bizi tuttu cevher yaptı Bir cocuk babasız buyur ama anasız buyuyemez Bizim bir tane anamız var o da vatan! Civciv yurumeyi bilmiyor, sen ucmayı oğretiyorsun Bu kapıya ac giren cok olur, ac cıkan hic olmaz Duygu gucsuzlerin sığınağıdır, onların mabedidir Kurtlar Vadisinde son, olumden onceki son cıkıştır Sen kimsin ki benim vermediğim şansı veriyorsun Bir insanın yanında dişisi varken, ne onunla konuş ne de ona bir laf anlat Gun bitti ay doğdu kurt burda, cakalların nerde aslanım? Kurtlar Vadisinde bela, kişinin sevdiklerinden gelir Sana kim dedi ki şeref karın doyuruyor? Bir adam bana ihanet etmemişse gozlerimin icine baka baka konuşur Sen hic mezar taşına delikanlı yazıldığını gordun mu? Bu konu duygusallığı kaldırmaz! Artık inat edilecek zaman değil, akılla hareket edilecek zaman Kurtlar Vadisinde sonunu duşunenler kahraman olamaz Ben verebilecek olandan bir şey isterim, olmayandan değil Devletin kedisi kopeği bile bahcende olmesin Gun gelir sorarlar; Buna niye iyi bakmadın? diye Bunlara masum yok, mazlum yok! Bunlara vicdan yok, namus yok! Kaldığın yerden devam edemiyorsan en baştan başlarsın Allah şahidimdir ki yerle gok birleşse arada kalmam Davam icin sıyrılır cıkarım Baktın gecmiyor, bitmiyor, dinmiyor; bir kurşun da bana sık! Sıktığın laflardan hafifi gelir Dışardakiyle mucadele etmek kolay da icerdeki ihanetin verdiği zararla mucadele etmek cok zor Bir yolda gidiyoruz, bu yolda donenler de olacak olenlerde Kaybedecek şeyi olanlar yalan soyler, benim yok! Kurtlar Vadisinde Biz, kimsenin adamı değiliz Şeytanla pazarlığını iyi yapmışsın ama beni tanımamışsın Bizim duşmanımız senin dostun olamaz Aslan gunduz inlemez, yarasını gostermez Sen yaranı acmış herkese gosteriyorsun Sen kovduğum birinin geri geldiğini gordun mu? Oldurelim ki olmeyelim Erkek adam ozlemez, ozlenir Herkes taşın altına elini koysun ki sonra taşı elinin ustune indirmeye kalkmasın Sen sirk yonetecek adamsın, devlet yonetmeye talip oluyorsun Tek kurşun beni oldurmeye yetmez Biz olmeyi coktan goze aldıkta yanımızda kimleri gotureceğiz onları duşunuyoruz Moral dediğin cebinde taşınmıyor ki cıkarıp veresin İşin uzun surer artist Alacağın 9 can var, bir soz yok! Bana oyle bir şey soyle ki seni sevmek icin bir omur boyu sebebim olsun Kurşun bu; emirle hareket etmez, soz dinlemez, bunun ayarı olmaz Sadakat, Kurtlar Vadisinin en guclu panzehiridir Bir delikanlılık yaptın gittin sıktın Şimdi de bir delikanlılık yapacaksın gidip teslim olacaksın Ucuncu delikanlılığı da ben sana yapacağım Oleceksen onurunla ol! Kendi kafana sıkarak değil İntikamını al, itibarını geri al oyle ol Bir taşta uc kuş vurmayacaksan, taşı hic kaldırmayacaksın! Devlet duşmanlarına sıkmaya tovbe ettim, namus duşmanlarına değil Bir omur cevherle gecmez sana bir mucevher lazım! Kurtlar Vadisinde Ben, kendimden başka hicbir şeyden emin değilim Haddini bilmek az sonra olecekmiş gibi yaşamaktır Gorevini ve haddini aşan yerde susmayı oğren Ben senin canın icin omrumu bir kibritin kavında tutuştururum Ama benim yanmam senin gonlundeki ateşin sonmesini sağlamaz İhtiyar aslanla yaralı kurttan korkacaksın!
Cunku onlar hic bir şeyden korkmaz Kurtlar Vadisinde Bizim vazgecmek gibi bir adetimiz yok İkimizin ortak olduğu bir işe ucuncusu ancak azrail olur Benim adamlarım benim zaafımdır Kim benim zaafıma dokunursa onu parcalarım! Hukuk insanı sadece yaşatmaz, oldurur de Bu kadar ağır ceza kesersen, kimse seni hakem bellemez Rusyada bir soz vardır: Votka icmediğin adamla duşman olma! Her zaman mutluluğun doruğundayken gulunmez, bazen sırf hayata gıcıklık olsun diye ucurum kenarındayken bile gulumseyeceksin!
Her şeye gucum var kaderi değiştirecek gucum yok Ya fark yaratanlardan olursun ya da fark yaratamayan odunlardan Ona da ona selam verene de bahar da yok, yaz da yok, yatacak bir karış toprak da yok!
Bu hayatta beni seven herkes oldu Benim sevdiklerim de cok yaşamadı Soz bazen oyle faydasız oluyor ki insana hic verilmese de olurdu Terorle mucadele başka, teroristle mucadele başkadır Kurtlar Vadisinde Benim yaşayan bir duşmanım yok Senin tek bir teline cihanı değişmem Artık sevdiklerimin bir telini bile kaybetmeye tahammulum yok! Herkes kendi şansını kendi yaratır; Ancak beceriksizler şansını kaybeder Olumler, insanları yakınlaştırır, geldik ki gecmişimizi gomelim!
Bir adam surgune gitti mi ona bir tek istihbaratcılar kucak acar Herkes kendi şansını kendi yaratır; Ancak beceriksizler şans icin yalvarır Uluslararası ilişkilerde duşman yoktur, rakip vardır Kopek doğduysan kopek olursun; insan doğduysan insan olursun Her ne olursan ol olursun Olum, olum dediğin nedir ki gulum Ben senin icin yaşamayı goze almışım Senin dostun bir omur dostum, duşmanın bir omur hasmımdır Yılanın başı dururken solucanlarla mı uğraşacaksın? Yaşamak, yalvarmaya değecek bir şey değildir!

Üst Alt