Son Konu

Lisede sınıfta kalana 4 sınav hakkı

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
32
Credits
-6,413
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Sınıfta kalan lise oğrencisine 4 yeni sınav hakkı
Lisede sınıfta kalan oğrenciye 4 ek sınav

2019 Lisede Kalana ek sınav hakkı getirildi Ortalama yukseltme ve sorumluluk sınavlarında da başarılı olamayan oğrencilere 4 dersten ek sınav hakkı verildi

Genelge;

Genelgeye gore, Eylul ayında yapılacak olan sorumluluk sınavı doneminde, onceki yıllardan sorumlu olunan dersler ile alan değişikliğinden dolayı sorumlu tutuldukları derslerin yanı sıra, ders kesiminde gercekleştirilen ortalama yukseltme ve sorumluluk sınavları sonu itibariyle sınıf gecip gecmediklerine bakılmaksızın oğrenciler bu oğretim yılında oğrenim gordukleri sınıfta başarısız oldukları en fazla 4 dersten sınava alınacak

Sınava girilecek dersler, 1523 Ağustos 2019 tarihleri arasında oğrenci velileri tarafından dilekce ile okul mudurluklerine bildirilecek

İkinci defa sınıf tekrarı durumuna duşmesi sebebiyle, 20192019 eğitimoğretim yılı ders kesimi veya ortalama yukseltme ve sorumluluk sınavları sonu itibariyle okulla ilişiği kesilen oğrencilerden, bu genelge kapsamında yapılacak sınavlardan yararlanmak isteyenlerin de başvuru tarihlerinde tekrar eski okullarına kayıt olarak sınava girecekleri derslere ait muracaatlarını yapmaları gerekiyor

Sınav takvimi hazırlanırken 2019 OSYS ’de herhangi bir yuksekoğretim programına kayıt hakkı kazanan ve bu genelge kapsamında sınava girecek oğrencilerin durumları da dikkate alınacak

Üst Alt