Son Konu

Mustafa Kemal Ataturk Sozleri Kısa

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
32
Credits
-6,413
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Mustafa Kemal Ataturk'un soylemiş olduğu bircok ozlu ve anlamlı sozler vardırHepsini burada paylaşamayız belki ama Ataturkun en guzel sozlerini sizler icin derleyip guzel bir sayfa hazırladık

Beğeneceğinizi umarak sizleri birbirinden guzel ve anlamlı Ataturk sozleri ile başbaşa bırakıyoruz

ALT :wwwupluploadsmustafakemalataturksozleri45728mustafakemalataturksozleri45728ALT

Ben, gerektiği zaman, en buyuk hediyem olmak uzere Turk milletine canımı vereceğim

Olume doğru en cok atılanlardan biriyim Kurşun ve gulle yağmuru altında bircok muharebelere iştirak ettim Hatta olum bir defa, kalbimin yanından sıyırarak gecti Kalbimin uzerinde bir saat vardı ve bu saat, mermi parcasının şiddetini kırdı

Hayatımda en buyuk dayanak ve kuvvetim, vatandaşlarımdan gorduğum itimat ve destekdir Butun vazifelerimde manevi, vicdani olan en buyuk endişem, emanetinizin hurmet ve kutsallığına devamlı olarak dikkat etmektir

Benim, Turk milleti icin yapmak istediklerim ve başarmaya calıştıklarım ortadadır Benden sonra, beni benimsemek isteyenler, bu temel mihver uzerinde akıl ve ilmin rehberliğini kabul ederlerse, manevi mirascılarım olurlar

Samimi olarak bu memleketin, bu milletin menfaatine yapılacak bir iş olsun, ben onu goz onune almayayım; bu, mumkun değildir Yalnız, işin gercekten millete menfaati olmalı ve teklifin samimi olarak yapıldığına ben inanmalıyım

Butun vazifelerin ustunde bizim de bir vicdani vazifemiz vardı; o da, herkesin sudan bir takım vazifeler yaptığı sırada hayatımızı, varlığımızı bu milletin bağrına sokarak, onlarla beraber duşman karşısında uğraşmak olmuştur!

Milletimle yakından ve gosterişten uzak karşılıklı goruşmenin zevkini, bahtiyarlığını anlatamam Her ne vakit milletimin karşısında kendimi gorsem, her ne vakit milletimin fertlerinden birkacının yuzune baksam, oradan ruh ve vicdanıma gelen ışık, benim icin en kıymetli bir ilham ve verim alevi oluyor!

30 Ağustos'ta sevk ve idare ettiğim muharebe, Turk Milleti'nin yanımda bulunduğu halde, idare ettiğim ilk ve son muharebedir Bir insan kendini, milletle beraber hissettiği zaman, ne kadar kuvvetli buluyor bilir misiniz? Bunu tarif muşkuldur
olur

Üst Alt