Son Konu

Photoshopta cam efekti

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Photoshop şeffaf sırça efekti
Photoshop cam efekti nasıl yapılır
Photoshopta cam efekti yapma

Aşağıdkai adımları izleyerek siz de cam efektini yapabilirsiniz Basit gelsin

adım1:
resmimizi open file tıklayarak açıyoruz çalışma alanımıza aldığımız devlete ait 4 defa çoğaltıyoruz (duplicate) çünkü burada 4 efekt öğreneceğiz bunun için de (duplicate) tabaka penceresinde resminizin katmanına sağ tıklayarak açtığımız pencerede duplicate layer tıklamamız yeterli olacaktır:

# adım2:
şu anda birincil resmimizin olduğu katmanımızı seçelim ve sırasıyla filter distort glass tıklayalım (bu yolu yapacağımız efektlerimizin hepsinde izleyeceğiz bu yüzden akılda kalması iyi olur) karşımıza glassadlı bir pencere çıkacak

burada distortion seçeneğini 3, smoothness seçeneğini de 1 olarak ayarlayalım texture açılır penceresinden block seçelim ve scaling seçeneğini de %58'e getirelim OK'e tıklayarak penceremizi kapatabiliriz

# adım3:
derhal de çoğalttığımız resimlerden ikincisini seçelim ve yine benzer yolla filter distort glass seçerek glass penceresini açalım

seçeneklerimizde distortion'u 3, smoothness'i 1 olarak ayarlayalım ve texture açılır penceresinden bu kez frosted'ı seçelim scaling'i %58 olarak ayarlayalım ve ok ile penceremizi kapatalım

benzer yöntemi takip ederek resminize tiny lensefekti

veya glass penceresinde texture seçeneğini canvas seçerek canvas efekti uygulayabilirsiniz:

photoshop'u o kadar fazla kullanmayıp anlatılan efektleri denemek isteyenler için not: efektlerin hepsini sınamak için resmimizi çoğaltmıştık(duplicate) ama uygulamalarınızı görebilmeniz için kullandığınız katmanın tabaka(layer) panelinde en tepede olması gerekmektedir bunun içinde bakmak istediğiniz katmanı en üste sürüklemeniz yeterli olacaktır *

Üst Alt