Son Konu

Pratik Az Malzemeli Ekler Ve Profiterol Tarifi

elektronikci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

Pratik Az Gereçli Ekler Ve Profiterol Tanımı İçin Malzemeler

Hamuru için;
  • 100 gram margarin
  • 1 su bardağı su
  • 1 su bardağı un
  • 3 adet yumurta
  • 1 fiske tuz
  • 1 tatlı kaşığı şeker
Muhallebisi için;
  • 3 su bardağı süt
  • 1 çay bardağı şeker
  • 2 tepeleme yemek kaşığı un
  • 1 tepeleme yemek kaşığı nişasta
  • 1 adet yumurta sarısı
  • 1 paket vanilya
  • 1 yemek kaşığı margarin
Üzeri için;
  • Çikolata sos (Üzerinde yazan tanımdan 1 bardak süt eksik olacak )
  • Ve ya eritilmiş sütlü çikolata

Pratik Az Gereçli Ekler Ve Profiterol Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
  1. Öncelikle muhallebimizi yapalım. Vanilya ve margarin hariç bütün materyalleri karıştırıp pişirelim. Muhallebimiz kıvam aldıktan sonra altını kapatıp, vanilya ve margarin ekleyip, karıştıralım. Ağzını kapatıp oda sıcaklığında soğumaya bırakalım.
  2. Hamurumuz için; margarini eritip su, tuz ve şeker ekledikten sonra unu ekleyelim ve kavuşalım 3-4 dk pürüzsüz bir kıvam alana kadar un topak kalmasın. Pişirdiğimiz hamuru başka bir kaba alıp soğumasını bekleyelim.
  3. Hamur soğuduktan sonra yumurtaları teker teker ekleyelim ve uygunca mikserle çırpalım.
  4. Kıvam alan hamurumuzu sıkma torbasına ve ya kaşıkla Form verebilirsiniz. Ben buzdolabı saklama poşetine koydum be ucunu biraz kesip o denli sıktım tepsiye hamurumu.
  5. 150 derece evvelce ısıtılmış fırında ağzını açmadan 40-50 dk ortası pişirelim.
  6. Piştikten sonra bir adedini denetim edelim içi ciğ değilse ve ayrılıyorlar fırını kapatıp ağzı yarım açık bir formda yarım saat bekletelim.
  7. Soğuduktan sonra ortadan ikiye kesip içine muhallebimizi sürelim ve üstünü çikolata sosa bandırıp servis edelim (Profiterol için sosu üzerine dökelim) afiyet olsun.
Pratik Az Gereçli Ekler Ve Profiterol Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Üst Alt