Son Konu

Sabah Ve Akşam Okunacak Dualar

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Sabahleyin akşam okunması nasihat edilen dualar bulunmaktadırBu duaları sabahleyin ve akşam okumak gün içerisidne ve gece baştan başa huzurlu ve rahat olmanızı sağlayacaktır

Sabahleyin akşam 7 defa Allahümme ecirnî minennar diyen Cehennemden kurtulur)

Sabahleyin akşam, 3 kere,Bismillahillezi la yedurru ma ’asmihi şey ’ün fil erdı ve la fissemai ve hüvessemi ul bilgin okuyan, sihirbaz ve zalimden belirli olur

Sabah Akaşm Okunacak dua örneği:

Allahım, Sen, benim Rabbimsin; Senden başka ilah yoktur Beni Sen yarattın; ben, Senin kulunum ve gücüm yettiğince Sana olan ahdime ve vaadime bağlıyım İşlediklerimin (kötülüklerin) şerrinden Sana sığınırım Üzerimdeki nimetlerini itiraf eder; günahlarımı da ikrar ederim Beni bağışla Zira günahları bağışlayan ancak Sensin

Bu duayı sabahleyinakşam 3 kere okuyana hiçbirşey zarar veremez aşağıdaki dua sabah akşam 3 defa okunmalıdır:

Bismillahillezi la yedurru measmihi Şey'ün fil'ardi velâ fissemâi ve Hüvessemi'ul Aliym

Anlamı

Yüce Allah ’in ismiyle hareket ederim O ulu Allah fakat O ’nun mübârek ismiyle hareket edildigi (O ’nun ismi söylendigi) süre yerde ve gökte hiçbir sey okuyana zarar veremez O yüce Allah her seyi en iyi isiten ve en mükemmel bir sekilde bilendir

Sabahleyin akşam 7 kez, Hasbiyallahü lâ ilahe illâ hü, aleyhi tevekkeltü ve hüve Rabbülarşilazîm okuyanın, dünya ve öbür dünya işine Allahü teâlâ kâfi gelir

*

Üst Alt