Son Konu

Sayıları ritmik sayalım

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
32
Credits
-6,413
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Sayıları ritmik sayalım Anasınıfı etkinlikleri içindeki hikaye etkinlikleri fazla keyif alınarak dinletilen öykü etkinliklerindendir Öğrenciler bu etkinliklerde çomak kukla ve öğretmen mimikleriyle anlatılan hikayelere bayılırlar Öğretmen azıcık taklit, biraz doğaçlama yeteneklerini kullanarak olağanüstü görüşler ortaya koyabilmektedirler Hikayelerinin beğenilmesi bir tarafa içinde barındırdıkları eğitici dersler de beğeniyi daha da iyi bir şekilde karşınıza çıkarabilecektir Öğrencilere eğitimde taklit ederek öğrenmeye teşvik edici bir etkinlik olan bu kuklalarla öykü anlatma etkinliğinde sizlere sayıları öğrenmeyle alakalı öğretici bir boyuttan söz etmek istiyorum Öğrencilerin o kadar çoğunun bu hikaye ile yeniden yapma becerilerinde bulunduğunu bilebileceğiniz gibi öğrenmede yanlışlarda ne gibi öbür sayı saymalar ortaya çıkabilir kanıtlamış olabileceksiniz Ayşe teyze ve palyaço çomak kuklalarını elinize alarak çocukların karşısına geçerek hoş bir hikaye anlatmaya hazır mısınız? Hikayemizin adı: Aliş sayıları öğreniyor Masalcı Ayşe teyze: Merhaba çocuklar, nasılsınız? Umarım hepiniz iyisinizdir Çok hoş bir masalla karşınızdayım Bugünkü masalımız Aliş ve palyaço aralarında geçiyor Haydi yanlarına artan bir şekilde eğlenceli masalımızı eğlenerek dinleyelim Palyaço: Merhaba Aliş Aliş: Hah hah Merhaba palyaço hah hah hah Palyaço: Aliş sen neden gülüyorsun? Aliş: Hah hah hah evet gülüyorum; çünkü hah hah hah Palyaço: anladım söylemene lüzum yok Beni görür görmez hemen gülüyorsun değil mi? Aliş: Hayır seninle hiç ilgisi değil Palyaço: Peki, niçin bu değin fazla gülüyorsun anlatır mısın? Aliş: Anlatacağım Bugün okulda çok gülünç bir olay oldu Palyaço: Yahut palyaço mu geldi? Aliş: Hayır, hayır ilgisi bile değil Palyaço: Anlat bundan böyle Aliş fazla merak ettim Aliş: Bugün öğretmenimiz benden sayıları saymamı istedi Hah hah hah Palyaço: Bunda gülecek ne var Aliş, ben hala anlayamadım Aliş: ana gülünç olan olayı derhal anlatıyorum Ben sayıları saydıkça sınıftaki tüm arkadaşlarım başladılar gülmeye Hah hah hah Palyaço: Neden güldüler peki? Aliş: Ben sayıları saydıkça onlar daha çok güldüler Hah hah hah Ben de anlayamamıştım fakat öğretmenim anlatınca bren de başladım gülmeye Palyaço: Sayıları nasıl saydın oysa? Aliş: İşte böyle 1,6,3,4,8,2,5,7,,10 hah hah hah Palyaço:Ne… Hah hah hah Aliş: Şu Anda anladın mı niçin güldüğümü? Palyaço: Peki niçin böyle saydın hah hah hah Aliş: Sayıları saymayı bilmediğim için tabii ki Palyaço: Peki, şu anda öğrendin mi? Aliş: Evet öğrendim Öğretmenim öğretti Sayayım istersen Palyaço: Evet istiyorum Aliş: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10 Palyaço: Evet hemen içten saydın tebrik ederim Aliş: Evet teşekkür ederim İstersen birlikte sayalım Palyaço: Olur sayalım Aliş Palyaço: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10 Masalcı teyze: çocuklar sizler rakam saymayı biliyorsunuz o kadar yok mi? Haydi birlikte sayalım der ve sınıfla birlikte sayılar 1’den 10’a kadar sayılır Sayıların tekrarını yapmak nedeniyle da bu tekerlemeyi söyletebiliriz Çocukların eğlenerek öğrendikleri bu öykü etkinliğini dilerlerse yerine getirmek isteyen olursa Aliş ve palyaço olmak isteyenler arasından öğrenciler seçerek tekrar ettirebilirsiniz Kendimce gayet hoş bir hikaye etkinliği oldu Sizce de böylece yok mi? 80026 80026 sayilariritmiksayalim5c589f40cd61fsayilariritmiksayalim5c589f40cd61f 1089 1206 degisikbirkuklakalipkagitkukla21png80026 Sayıları ritmik sayalım degisikbirkuklakalipkagitkukla21png80026 Sayıları ritmik sayalım 80027 80027 sayilariritmiksayalim5c589f4112743sayilariritmiksayalim5c589f4112743 591 640 grandmagrandpa016jpg80027 Sayıları ritmik sayalım grandmagrandpa016jpg80027 Sayıları ritmik sayalım  

Üst Alt