Son Konu

Sibel Uresin Cok Eşlilik

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
31
Credits
-6,413
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Sibel Uresinden Cok Eşlilik Acıklaması

Sibel Uresin Cok Eşlilik Yorumu

Muhafazakar kesime yaşam kocluğu yapan ve Cok eşlilik yasal olsunacıklamasıyla tartışma yaratan Sibel Uresin, Eşinizin ikinci bir eşi olsa ne yaparsınız?sorusuna Eşime bir hanım gosterdim Almak istermisindedimcevabını verdi

Gunumuzdeki cok eşliler zina yapıyor

Toplumumuzda cok ciddi bir yaralanma var, kadın bozuldu Kadınlara en buyuk zararı yine kadın veriyor O yuzden yaptığım işle, evli ciftlerin hayatlarına iyi geldiğimi hissettiğimde manen cok tatmin oluyorum Cok eşliliği savunmuyorum Kuranı Kerim'deki gibi yaşanırsa sonuna kadar arkasındayım Gunumuzde cokeşlilerin zina yaptığına yuzde 100 eminim Bunu eleştiriyorum

Cok eşliğinin kadın icin haram olduğunu soyleyen Uresin, Bir kadın aynı anda 4 adamdan hamile kalabilir mi? Bir kere vucut buna musait değil Ama bir adam 5'er dakika arayla 4 kadını hamile bırakabilir acıklamasında bulundu

Ardından tovbe edilmeli İnsanız, gunahameyilliyiz Ama Allah diyor ki: En cok kulumun gunah işledikten sonra tovbesini severimAllah kulunu yargılamadan once son nefesini vermesini bekler, son anda imana gelebilir diye

'Tek eşli ancak bir, iki kişi gosterebilirim'

Cok sayıda cok eşli ciftle goruşuyordum Bu durumdan o kadar rahatsızlık duydum ki boyle bir acıklama yaptım Sonrasında muşteri potansiyelim uc kat arttı Neredeyse elimi sallasam cok eşliymiş Tek eşli kimderseniz ancak bir, iki kişi gosterebilirim

Toplum tarafından onaylanmamış bir ilişki Hangi kadın goğsunu gere gere Kocamın ikinci karısıyımdiyebilir?
Sıcak davranmamdan ote evli olduğunu bilerek boyle bir işe girdiğini soyluyorum Akıllı bir kadın olsaydın bir şeylerin teminatını alırdın ve bu işi oyle gotururdun Şu an hukuken hicbir hakkın yok Adam bıraksa ortadasındiyorum Kendilerini kullandırmaya meraklılar Zannediyorlar ki beraber olduktan sonra ondan vazgecemeyecek Erkekler bu kadar sadık değil Alacağını aldıktan sonra seni silmek istiyor Kaldı ki imam nikahlısın Boşaması ucten dokuza dediği an bitti Bu durumdan rahatsız olmaktan başka yapacak bir şey yok Ozellikle erkeklerle konuşuyorum İmam nikahı yapmış, ayrı ev acmış Cok eşlilik farz değil Yapmışsa adaletli davranmak farz

imagessibeluresincokeslilik5ad7a1957079a

'İkinci kişi yuzunden evliliğimi bitirmem'

Eşime bir hanım gosterdim Almak istermisindiye Aleni olunca da bence yapmak istemiyordur Adama izin verdim, kişi de gosterdim Kabul etmedi Hangi adam karısını aldatırken izin alıyor? Eziyeti olabilir, psikolojik şiddet uygulayabilir, bundan dolayı ayrılırım İkinci biri yuzunden evliliğimi bitirmem Bitirenlere de sıcak bakmıyorum

İkinci hanımların coğu genc, bekar, hic evlenmemiş Hangi adam 40 yaşında kadını ikinci eş olarak almış İkinci hanımlar cahil oluyor diye bir kanı var Bu da cok yanlış Hepsi universite mezunu, bakımlı ve hoş kadınlar

Cok eşlilik daha cok hangi kesimde goruluyor?

'İmam nikahı cok riskli'

Feministler ayaklandı Sacma sapan şeyler soyledi Feministler varlıklarını gereksiz bulduğum kadınlar topluluğudedim Bir kere kendilerine duşmanlar Aslında kadınların haklarını savunan bircok cumle kuruyorum Turkiye'de bu iş yasallaşsın Zaten yaşanıyor Kadın hakkı verilsindedim Gayrimeşru cocuklara kimlik veriliyor Devlete soruyorum Annesi kim? Neden hakkı yok? Cocuğa miras hakkı verdin Kadının miras hakkı yok

Zorla hamile kalabilir Kadın kandırılmış olabilir Boyle durumlar yaşanıyor
Devlet bu acığı verdiği icin kadınlar bunu kullanıyor Devlet cocuğu tanıyıp kimlik vermese hicbir kadın başkasından cocuk yapmaz Cunku ortada kalacağını bilir Devletin bu işe acil cozumbulması lazım

Ben cok eşlilikten yana değilim Bu olaya bir cozum bulmamız gerekiyor Bircok kadın, adamın parasını alamayacağını anlayınca cocuk doğuruyor Diyelimki adamreddetti DNA testi yaptırıyor, cocuğu olduğunu ortaya cıkarıyor vemirascısı oluyor Bu yasanın değişmesini istiyorum

Bu işi yapan biri olarak devlete oneri sunuyorum İmamların kıydığı nikahlar da resmileşsin O nikahlar da kayıt altına alınsa kimse ikinci kez nikah kıymaz Kaldı ki imam nikahı hoca yoksa 2 şahitle bile kıyılabilir

O zaman herkes herkesle evlenebilir

Nikahın 2 şartı var Birincisi ilan etmek Bir de mehir vermek Ozellikle imam nikahını onlar yaptığı icin muhafazakarlara soyluyorum Coğu zina yapıyor Allah onlara yardım etsin

'Manşet olmuşum'

Adana'ya bir konferansa gitmiştim Konusu Tek eşlilik mi, o da ne?Her yerde afişler vardı, salon tıklım tıklımdı Tam cıkacakken biri Başlıkla ilgili hic konuşmadınızdedi Konuyla ilgili 10 dakikalık bir konuşma yaptım Konuşma cok fazla kayda alınmış Bir şekilde basına yansımış Bir uyandım o gun telefon susmuyor Arkadaşım Butun kanallar senden bahsediyordedi Manşet olmuşum O gun de Bahcelievler Belediyesi'nde sertifika programım vardı Belediyeden Burası gazeteci doludiye aradılar Gittim Biraz cekim yaptılar Birden oldu yani Bilseydim daha once yapardım Cok eşlilikle ilgili 2 yıldır aralıksız yazıyorum Bir gunde kurulan bir cumle değil bu

'AKP'li değilim'

Google'da ismi en cok aranan kişi unvanını aldım Tanımayan bir suru unlu ya da unsuz o kadar garip yorumlar yaptı ki Ağzımdan cıkan her kelimeye cok dikkat etmeye calışıyorum Ofkelenmemeye calışıyorum Berna Lacin'in programına cıktım Deliye dondu mesela Neye sinirleniyor anlamış değilim Birilerinin maşası Ona bunları soyletiyorlardendi Zaten kendi cevremde tanınan bir insanım O olaydan dolayı 4 gun ofisimi kapattım

Tanınmanın zor tarafları da olabiliyor

Televizyona cıktığım icin eşimle aram bozuldu, bana TV ambargosu koydu AK Partili değilim, siyaseti sevmiyorum Sadece yasa cıkması fikrine sıcak bakıyorum Bazı partilerden İstişare yapalımdiye mailler geldi Bu konuyu hangi parti gundeme getirirse desteğim var Kanunların kadınların hakkını koruduğuna inanmıyorum Kimse calışmanın kadını daha iyi bir yere getirdiğini ilan etmesin Hem dışarıda hem evde kocan tarafından somuruluyorsun

'Amac Allah'ın rızası olsun'

Cok eşlilik, ihanet eden kadın gibi şikayetlerle geliyorlar İşin kotusu cift geliyor Adamkarısının kendisini aldattığını biliyor Eşimin psikolojisi bozuk Lutfen duzeltindiyor Eskiden namus cinayeti işlenirdi, şimdi yok

Bir erkek hayatında başka bir kadın varken evliliğini yurutebilir ama kadının hayatında başka bir erkek varken olmaz Cunku coğu kadın cinselliği erkekler gibi algılamıyor Aşık oluyor Neden cok eşlilikdiye sorulduğunda şunu soyluyorum: Cinsiyet değiştirmek isteyen cok fazla erkek var Baktığınızda erkek ama aslında gay Dolayısıyla kadınlar evlenecek adam bulamıyor Ayrıca cok fazla dul kadın var Bircok gay kimliğini gizlemek icin evleniyor Hem muhafazakar kesimde hemdiğer tarafta lezbiyen sayısı da cok

'Hayat eşittir erkek değil'

Zengin bir erkek olsaydım 4 kadın alırdım Peygamber efendimize soruyorlar Bana dunyada uc şey sevdirildi Gozumun nuru namaz, guzel koku ve kadındiyor Kadın guzel bir şey Kadın halimle oyle guzel kadınlar goruyorum ki hayranlıkla bakıyorum

Cok eşlilik kadının fıtratına cok zor gelen bir şey Allah kadının fıtratına kıskanclık koymuş Uzerine kuma kabul eden bir kadına Nedendiye soramazsınız Onun tercihi Belki arkası, belki mesleği olmadığı icin katlanıyor Belediye başkanlarının eşleri de geliyor İlk eşine soruyorum Neden bırakmıyorsundiye Resmi davetlere ben gidiyorum, soyadını ben taşıyorum Neden bırakayımdiyor

Üst Alt