Son Konu

TÖvbe Duasi (bİr Kismi)

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
TÖVBE DUASI (BİR KISMI)

Allah’ım, sen: “Beni çağırın, size icabet edeyim (Mü’min60) buyurarak duâ etmemizi emretmiş, icabet vaadinde bulunmuşsun İşte emrine itaat ederek sana yalvarıyor ve icabetini bekliyorum
Allah’ım, Muhammed ve âline salat eyle ve suçumu itiraf ederek seninle karşılaştığım gibi, mağfiretinle benimle karşılaş Senin için kendimi alçalttığım gibi, günahların yıktığı yerden beni kaldır, yücelt Benden intikam almakta ağır davrandığın gibi, örtünle beni ört (rahmetinin kapsamına al)

Allah’ım, emirlerine itaatte niyetime sebat ver; sana kullukta basiretimi sağlam kıl Hatalar kirini yıkayıp götürecek işlere muvaffak et beni Öldürdüğün zaman kendi dinin ve peygamberin Muhammed’in selam olsun ona dini üzere öldür beni

Allah’ım, buradan sana yönelerek büyük ve küçük günahlarımdan, açık ve gizli kötülüklerimden, eski ve yeni sürçmelerimden; günah lafı etmeyen, günaha dönmeyi düşünmeyen birinin tövbesiyle tövbe ediyorum

Rabbim, sen, Kitabının muhkem ayetinde, kullarından tövbeyi kabul edeceğini, kötülükleri affedeceğini (Şûra25), tövbe edenleri sevdiğini (Bakara222) söylemişsin O halde, vaad ettiğin gibi tövbemi kabul et; garanti ettiğin gibi kötülüklerimi affet; şart koştuğun gibi sevgini benim için gerekli kıl

Ey Rabbim, ben de sana, hoşlanmadığın işe geri dönmeme; kınadığın şeyi yapmama ve bütün günahları terketme sözü veriyorum

Allah’ım, sen, yaptıklarımı daha iyi biliyorsun O halde, benden bildiklerini bağışla ve kudretinle beni sevdiğin işlere yönelt

Allah’ım, hatırımda olan veya unuttuğum bir sürü kötülüğüm var Hepsi de senin uyumayan gözünün önünde, unutmayan ilmindedir Allah’ım, kötülüklerimin yerine kötülük ettiğim kimselere iyilik ver; kötülüklerimin vebalini üzerimden kaldır; omuzlarımdaki ağırlığını hafiflet ve bir daha öyle işler yapmaktan beni koru

Allah’ım, hiç kuşku yok, senin koruman olmazsa, tövbeme bağlı kalamam; senin gücün olmazsa hatalardan sakınamam O halde, yeterli bir güçle beni güçlendir ve engelleyici bir korunmuşlukla beni koruman altına al

Allah’ım, tövbe ettikleri halde daha sonra tövbelerini bozacaklarını, tekrar günaha dönüp şaşacaklarını bildiğin kullar gibi olmaktan sana sığınırım Şu halde, bu tövbemi, ardından tövbeye ihtiyaç duymayacağım, geçmişteki günahların izlerini yok edecek, gelecekte de günahlara karşı bağışıklık kazandıracak bir tövbe kıl

Allah’ım, cahilliğimden dolayı senden özür diliyorum Kötü işlerimi bana bağışlamanı istiyorum O halde, lütfunla rahmetinin kapsamına al beni; kereminle günahlarımı sil, günahlara bulaşma hastalığından kurtar beni

Allah’ım, her uzvumu ayrıca, senin cezalandırmalarından koruyacak, zalimlerin korktukları acıklı azaplarına duçar olmaktan kurtaracak bir tövbeyle, iradene ters düşen, sevginin dışında kalan düşüncelerimden, bakışlarımdan, konuşmalarımdan tövbe edip sana yöneliyorum
Allah’ım, önünde tek başıma duruşuma, korkundan kalbimin çırpınışına, heybetinden bedenimin titreyişine acı

Allah’ım, günahlarım, katında o kadar rüsvay etmiş ki beni; sussam, kimse avukatlığımı yapmaz; şefaatçi (aracı) ile kapına gelsem, şefaat edilecek gibi değilim

ALINTIDIR

Üst Alt