Son Konu

Turkce Hatim Duası

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
29
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Hatim Duası Turkce

Turkce Hatim Duası Orneği

Hatim eden tum musluman kardeşlerimizin hatimlerini yuce rabbim kabul etsin inşallah

Ey Yuce Rabbimiz

Sen butun mahlukatına merhametli bilhassa inanmış kullarına pek lutufkarsın, el actık kapına geldik sana dua ve niyazlarımızla yalvarıyoruz, dualarımızı kabul ederek bizlere af kapından bos cevirme Allahım!

Kıyamet gununun tek hakimi ve sahibi sensin, bizlere orada acı, cehennem azabından koru Ya Rabbi!

Biz yalnız sana kulluk eder ve yalnız senden yardim dileriz, bizleri ibadet ve itaatin yolundan hic bir zaman ayirma Allahım!

Hidayet uzere devamlı kalmayı, muttaki kullarından olmayı, dunya omrumuzu iffet ve şerefimizle gecirmeyi cumlemize nasip eyle Allahım!

Gadabından hoşnutluğuna, cezandan affına, şeytanın şerlerinden senin sonsuz rahmetine sığınıyoruz, sen affedicisin, affetmeyi seversin, bizleri de affeyle Allahım!

Okunan hatimi serifi dergahnda kabul eyle

Hasıl olan sevabı evvelen sevgili Peygamberimiz Hz Muhammed Mustafa (sav) Efendimizin temiz ruhuna hediyeye eyledik sen vasıl eyle Ya Rabbi!

Diğer peygamberlerin, sahabeyi kiram ile tabiinin ruhlarına, dini İslama ilimleriyle ve kılıclarıyla hizmet eden alimlerle, şehitlerin ruhlarına hediyeye eyledik sen vasıl eyle Ya Rabbi!

Amin diyen cemaatimizin ahrete goc eylemiş gecmişlerinin ruhlarına, bu topluluğumuza sebep olanların butun olmuşlerinin ruhlarına, dunyada anacak kimsesi kalmamış Musluman kardeşlerimizin ruhlarına hediyeye eyledik, sen ulaştır Ya Rabbi!

Ve hassaten bu hatimin yapılmasında emeği gecen ve katılan herkesin gecmişlerinin ruhuna hediyeye eyledik sen ulaştır Ya Rabbi! Gunahları varsa, onları hasenata tebdil eyle Allah'ım!

Hatime katılan tum kardeşlerimizin gonullerindeki muratlarına hayırla birlikte kavuşmalarını, iki cihanda senin nurunla pur nur olmalarını nasip eyle Allah'ım! Varsa butun sıkıntılarını sen gider Ya Rabbi!

Senin affına merhametine ve lutfune daha cok ihtiyac duyduğumuz şu zamanda bizleri sensiz bırakma Ya Rabbi! Sana yalvarıyoruz, kapına geldik bizleri boş cevirme Ya Rabbi!

Allahim sende biliyorsun ki senden başkasına rabb demedik, sadece sana kulluk ettik ve sadece senden yardım istedik, ve biliyoruz ki Allah'ım senin razı olmadığın işler yaptık, ama sen bizim Rabb'imizsin senden başkasına gidecek halimiz yok ki, ceza vermende sen bizim Rabb'imizsin, affetmende rabbimizsin, bizi bağışlarsan sen gafur ve rahimsin

Sen affedicisin, affi seversin bizleri affeyle Ya Rabbi

Ahirete goc eylemiş, kemikleri curumuş bir fatihaya muhtac olanların kabirlerini Kuranın nuru ile aydınlat, makamlarını cennet eyle Allahım!

Kabirlerinde imanlarının ve Kuranın nurunu onlara ortak eyle! Kabirlerini cennet bahcelerinden eyle Cehennem cukuruna benzetme Ya Rabbi!

Beşer olarak, şaşarak işledikleri kusurları sebebiyle kabir azabı cekenler varsa, okunan Kuran hurmetine sen onları kurtar Allahım! Sevgili Peygamber (asm)'in hurmetine onları affet Allahım! Kabei Muazzama, Ravzai mutahhera ve diğer mukaddes yerler hurmetine sen onlara acı Allahım!

Dunyanın dort bir yanında zulme maruz kalmış butun Musluman kardeşlerimizin halleri sana arz ediyoruz Allah'm! Zulmedenleri ıslah eyle Ya Rabbi! Islah olmaları mumkun değilse, onları Kahhar isminle kahreyle Ya Rabbi!

Ozellikle şuan dunyanın dort bir tarafında, biz burada rahat bir mekanda karnımız tok, başımızda catı dua etmek bile nefsimize ağır gelirken ya onlar, ya onlar Allah'ım! Gecenin bir saatinde, soğukta, karnı ac ve bir koşede olmeyi bekleyen Musluman kardeşim “Ben burada bu haldeyken benden bir duasını bile esirgeyen Musluman kardeşimden hesabimi soracak gunu bekliyorum diyorsa, bunun hesabını nasıl veririz Allah'ım! Bizlere bu şuuru nasip eyle Allah'ım!

Son nefesimizde kelimi şehadetle buyrun « Eşhedu el la ilahe illallah ve eşhedu anne Muhammeden abduhu ve rasuluh » diyerek bu dunyadan goc etmeyi, imanın ve İslamın doğru, temiz ve nurlu yolundan ayrılmadan goc etmeyi cumlemize nasip eyle Ya Rabbi!

Şerefimiz olan dinimizi, dunyamızı ahretimizi mamur eyle

Gozumuzun, kulağımızın kalbimizin ve diger butun azalarımızın şerlerinden bizleri koru

Ey kalpleri tasarrufunda bulunduran Mevlamız, bizleri ve aile fertlerimizi sana itaatle hoşnutluğuna sebep olan işlerde ve doğru yolunda daim eyle!

Kabul olmayacak dua ile sana el kaldırmaktan, insanlığa ve İslamlığa faydalı olmayan bilgiden, bir Muslumana yakışmayan acizlikten, tembellikten, cimrilikten sana sığınıyoruz, bizleri de koru Ya Rabbi!

Amin diyen kullarını iki cihanda aziz eyle

Cennetinle cemalinle bizleri muşerref eyle ve duamızı yuce dergahında kabul eyle Ya Rabbi!

Hulasa duaların ozu; sevgili Peygamberimizin (asm) senden istediği hayırlı işlerin tamamını biz de Senden istiyoruz, bizlere de nasip eyle Ya Rabbi!

Sevgili Peygamberimizin (asm) sana sığındığı butun şerlerden, fitne, fesat ve nifaktan bizde Sana sığınıyoruz, hepimizi koru Allahım!

Hatim duasına katılan katılmayan herkesin gunahlarını geniş mağfiretinle affeyle Ya Rabbi!

Bizlere hicbir zaman duşunemediğimiz kadar buyuk ve geniş nimetler ihsan eyle Ya Rabbi!

Hicbir golgenin olmadığı o dehşetli hesap gununde, senin golgenin altında bulunmayı nasip eyle Allahım

Bu hatime katılan arkadaşlarla beraber Cenette de komşu olmayı nasip eyle Ya Rabbi

Subhane Rabbike Rabbilizzeti amma yesifun ve salamın alelmirselin velhamdu lillahi Rabbilalemin

Butun olmuşlerimizin ve Sevgili Peygamberimizin (asm) ruhu icin, Allah Tealanın rızası icin El Fatiha

Üst Alt