Son Konu

Yüce Allah' içten bir dua..

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
31
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Ulu Allah' dürüst bir dua içten bir dua doğru dualar dua en icten dualar comic sans ms,sansserifRabbim dualarımız kabul etsin comic sans ms,sansserif comic sans ms,sansserif'Selam olsun ömür seccadesini gönül dergahına serenlere' ​ comic sans ms,sansserifGecelerden sabahlara, karanlıklardan güneşlere doğru açılan yüreklerimizin perde aralıklarından süzülen nur katreleriyle geldim kapına! comic sans ms,sansserifBiliyorum, güllerden geçer sana giden yolları Yakarışlarla, dualarla, tahiyyatlarla bezenir comic sans ms,sansserifEy rahmetiyle kalpleri evirip çeviren, Sana kalbimi getirdim comic sans ms,sansserifEy kalpleri nuruyla sarıp okşayan! Onulmaz yaralarla kanrevan kalbim avuçlarımda, kapına geldim comic sans ms,sansserif'Selam olsun ömür seccadesini gönül dergahına serenlere' diyebilmeyi ne fazla isterdim, fakat biliyorum ne yüzüm var nede hakkim comic sans ms,sansserifÖğrendim ama dua, aşığın maşuğuna bir haber salmasıdır; gözyaşlarıyla yazılmış bir mektubu Ve bir bekleyiştir, iştiyakla, korkuyla, ümitle bekleyiş comic sans ms,sansserifİste, süre her saniyesini balyozlamaktayken ömrün, verilmemiş hesapların korkusuyla, titrek yüreklerimizin bir lahza umut namına geldik kapına Ah gelebildik mi, bir haber var mi affına dair? comic sans ms,sansserifAcziyetimi alarak koynuma, bir dervis hırkasıyla, sevgili Eyyüb' unun sabrını yüklenerek gelebilmek isterdim kapına! comic sans ms,sansserifMeryem örtülerimle örtünebilseydim Tur Dağındaki o ses bir yankı bulabilseydi ruhumda insanlığım adına Önünde tüm ruhumla secde edebilseydim comic sans ms,sansserifEy gökyüzünü kudretiyle sürmeleyen! comic sans ms,sansserifRahmetini serp, taşlaşan gönüllere Ey Rabbim! comic sans ms,sansserifSanadır münacatım, yalnız Sana olsun aşkım lütfeyle! comic sans ms,sansserifBir avuç ateş böceği uçuver ne olur zifiri yüreklerimize Kararan günlerimize, gecelerimize Ve ne olursan ol gel diyen aşıkların hürmetine, ne olur affeyle! comic sans ms,sansserifSeni aradım durdum gönüllerin yalnızlığında çöllerinin, menzilsiz yollarında ve bir katre rahmetine muhtaç toprağında Ah perde, ah şah damarım! Sefkâtinin gölgesine sığınıyorum Ya Rabbim! comic sans ms,sansserifHiçliğin zerresinden kavrulmaya can attığım demdir Vedutsun! iltifatına muhtacız Ya Rabbim! Tenezzül buyur kulununu münacatına comic sans ms,sansserifDua dua açılırmış Sana dışarı giden kapılar Acıklı bir güz günü kapında yalvarmaya geldim Senden korkum nar yok, kaybetme korkusudur Dostu, en sevgiliyi, sılayı rahimi, cananı, canda kaybetme korkusu! Umudumsa rızan: ilahi ente maksudi comic sans ms,sansserifYüreklerimiz ezik Ya Rabbim! Yüzümüz yerde Kaldırıp başımızı sonsuzluğa bakmaya yüzümüz değil! Değer olamadık Pişmanlığın dehlizlerinde boğuluyorken ağlayamadık, derinden sessizce Çelimsiz irademizle, alaca karanlık yüreklerimizle bir damla gözyaşı getirebilseydik yürekten, ihlas adına Biliyorum pişmanlıklara kanıt kabul ederdin comic sans ms,sansserifYüreğin çelimsiz noktalarında hükümlü oldum nefsimize Ya Rabbim! Çıkar kelepçelerini o aleyhillanenin çıkar ne olur, dostlarının hatırına comic sans ms,sansserifÂzad et Ya Rabbim! Şüphelerin oyuncağı olmuş aklin nezarethanesinden Kutlu sevdanın gül kokusundan doya doya içir sinelerimize diri meyyitler gibi yok, sırati müstakim üstünde günahlardan nurunla yıkanmış olarak yürümeyi nasip eyle comic sans ms,sansserifŞehirler, evler mezar oldu Ya Rabbim! Her evden karoser kokuları yükseliyor semaya Bedenler değil ruhlar ölü Bizi nurunla dirilmeyi nasip eyle comic sans ms,sansserifBiz sanemler inşa ettik yüreklerimizde gökdelenler boyu Biz yeryüzü tanrılarının eteğini öptük comic sans ms,sansserifDiz boyu battık çirkefine alemin Sahte dostları, riyakar aşkları çarparak yüzüne insanlığın, Sana koşmasını nasip eyle comic sans ms,sansserifPişmanlık kapılarının ardına kadar açıldığı ve meleklerin kanatlarıyla yeryüzüne kapandığı günlerin rahmetinde yüzmekteyken edeb aşkını gönüllerimize nakşet comic sans ms,sansserifİste can pazarında canımızı satmaktayız, bir iltifatın uğruna comic sans ms,sansserifGülistanında renksiz, kokusuz bir yaprak olmayı çok görme comic sans ms,sansserifYüce kapında kıtmir olanlardan eyle comic sans ms,sansserifElimizden, yüreklerimizden katran rengi günahlar dökülüyor comic sans ms,sansserifDuaları semadan çevrilmeyenler hatırına, geceleri nurlarıyla sabahlara çevirenler adına, samimiyeti nakış nakış ömür gergefine isleyenler namına, tövbe ediyor, affetme diliyoruz dualarımızla Ya Rabbim! Ben pişmanım! Ben pişmanım! (alıntı)​  

Üst Alt