Son Konu

Global Yardım Çağrısına Tepki Gösteren İbrahim Karagül'e Mehmet Demirkol'dan Kapak Gibi Cevap

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-cc4e9974f8dfc3a6c6197ba86af8f7315aec143e.jpg

Türkiye günlerdir söndürülemeyen ve gün geçtikçe büyüyen hatta yerleşim alanlarına ulaşan orman yangınlarıyla çaba ediyor. Kâfi yangın söndürme uçağının bulunmaması nedeniyle de beşerler huzursuz, ne yapacaklarını şaşırmış durumdalar. Son olarak devayı küresel yardım daveti yapmakta buldular. Dünyaya seslenip takviye istediler. Kısa müddette bu davet büyük bir kampanyaya dönüştü. Doğal bu davetten rahatsız olanlar da vardı. Onlardan biri gazeteci İbrahim Karagül'dü. Karagül'ün yansısına de futbol müellifi Mehmet Demirkol kapak üzere bir yanıt verdi. Gelin bakalım, kim ne demiş!

Günlerdir söndürülemeyen ve yerleşim alanlarına yayılan orman yangınlarıyla genci yaşlısı, bayanı erkeği topyekün bir gayret veriyoruz.

Ülke tarihimizin en büyük orman yangınlarından birini yaşasak da ne yazık ki kâfi uçak ve helikopterlerin olmaması nedeniyle yangınlar büyük oranda denetim altına alınamadı.

Bu nedenle kâfi derecede gayret edilemeyen yangınlar için endişelenen halk, toplumsal medyada dünyaya yardım davetleri yapmaya başladı.

Milyonlarca insan birçok toplumsal medya mecrasında #helpturkey etiketiyle Ünlü şef Ece Zaim'in başlattığı ve farklı lisanlarda yayınladığı yardım açıklamasını paylaştı.

Ünlülerin de dayanak vermesiyle kısa müddette büyük bir kampanyaya dönüştü.

Bir an evvel orman yangınlarının denetim altına alınmasını ve daha fazla nefesimizin kesilmemesi için başlatılan bu küresel çağrıyı bazıları "işgal çağrısı" olarak yorumladı.

Onlardan biri de gazeteci İbrahim Karagül'dü. Büyük oyunu gören Karagül, "Siz bu ülkeye işgal kuvvetleri bile çağırırsınız!" reaksiyon gösterdi.

Türk futbol müellifi ve yorumcusu Mehmet Demirkol da Karagül'e kapak üzere bir karşılık verdi.

Demirkol, "Yok o Vahdettin’le Damat Feritçiler! Karıştırdın tekrar. Bizimkiler Samsun’a çıkar fakat. Sonrasını biliyorsun." dedi.

Bu karşılık Twitter'da büyük beğeni topladı ve TT listesine girdi.

Siz ne düşünüyorsunuz? Yardım davetinde bulunmanın neresi berbat?

Üst Alt