Son Konu

boşanmak için çocuğun büyümesini beklemek gereklimi

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Boşanmak İçin Çocukların Büyümesini Beklemek Zorunlu mi?

Eşinizle anlaşamıyor ve karakter uyuşmazlığı içerisindesiniz ama küçük bir çocuğunuz var ve onun bu ayrılıktan özellikle psikolojik açıdan yara almasını istemiyorsunuz Peki boşanmak için çocuğunuzun emin bir yaşa gelmesini beklemek gerekir mi? veya daha az sarsılabileceği bir yaş var mı?

Bu sorunun verilecek cevabı şudur; bir çocuk için anne ve babasının boşanmasını kabulleneceği ideal bir yaş yoktur Anne ve babalar çocuklarıyla konuşmaya ve kendi aralarında uygar davranışlar sergilemeye çalışırsa bu, çocuğun başına henüz daha konuşmaya ve yürümeye başlamadan önce dahi gelse derin yaralar almadan bu durumun üstesinden gelebilir

Aralarında çatışmanın ve huzursuzluğun bulunduğu ve çocukları için ayrılmayan çiftlerin çocukları bu durumdan fazla artı etkilenirler ve bu onların yetişkinlikte anne babalarının bu ikiyüzlülüğünü ayrım etmelerine niçin olur ve bu koşul onları boşanma olayından daha pozitif etkiler

Çocuklarınıza karşısında arkadaş canlısı olun

Bazı eşler çocuğu boşanmaya cesaretleri olmadıkları için çoğunlukla gerekçe olarak kullanabiliyorlar

Saygınlığı olan bir statüden, somut olarak müsait bir durumdan, alışık olunan ortamdan boşanmaya cesaretiniz var mı?
Çocuğun yaşı bu kadar küçükken ayrılmak çevrenizdeki insanların coşmuş tepkilerini çeker mi eleştirilir misiniz?

Yukarıdaki bu iki soruyu samimiyetle evetolarak cevaplandırmadıkça, çocuğunuzu üzmenin ve sarsmanın konu edildiği bahanelerin arkasına saklanılmamalıdır

Çocuğunuzu yanılgıların içinde büyütürseniz, ilerideki çoğunluk yaşında her zaman kuralların dışına çıkma ve asilik teşebbüslerine niçin olabilirsiniz

Bütün fedakarlıkları çocuğunuzun üstüne yüklemeyinEşime artık dayanamıyorum valizimi toplayıp onu terk etmek istiyorum, ama buna yiğitlik edemiyorumgibi gerçek görüşler yerine çocuğun bu durumu kaldıramayacağı söylenir neticede çocuk için hayatınızı feda ettiğiniz fikri ve mesajı bilinçli ya da bilinçsiz olarak verilir Çocuk böyle bir durumda kendi öz saygısını yitirmesine neden olan suçluluk duygusunu taşır ve acı çekmesine neden olur Boşanmanız halinde ve çocuk ileride bu konuda herhangi bir soru sorulduğunda Babanla birlikte mutlu değildim Önümde iki seçenek vardı, gerçeği söylemeyerek mutluymuşum gibi gerçekleştirmek veya gerçeği söyleyerek terketmek İnanıyorum oysa, yalan söyleyerek çevremdekileri ve seni aldatmaktansa gerçeği söyleyip boşanmak en iyi seçimdibiçiminde bir açıklama yaparak çocuğunuza olan saygınızı belirli edebilirsiniz *

Üst Alt