Son Konu

Eviniz için doğru Renk....

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Eviniz için doğru Renk

Renk seçimi bir evin tüm havasını değiştirebilecek en manâlı kısımdır Tonlarca para dökmeden ve mağazalarda gördüğünüz ve beğendiğiniz her ufak aksesuarı alıp eve getirmeden önce şüphesiz ilk belirlemeniz gereken şey “nasıl bir evde yaşamak istiyorum sorusuna verilecek cevaptır Bu soruya yanıt verdikten sonradan evinizi yenileme işine girişmek sonradan ortaya meydana çıkan sonuçların kötü bir sürpriz olmaması açısından çok önemlidir İşte bu yüzden başta aşağıdaki önerileri okumanızı öğüt ederiz
****************************************************************************************

Kibar ve yatıştırıcı bir görünüm istiyorum

Zarif ve rahatlatıcı bir görünüm için mavi ve tonlarını kullanabilirsiniz Bu renk bununla beraber banyo ve yatak odasında da bir ağırbaşlılık hissi verir Yalnızca mavinin en sevdiğiniz halini belirleyin ve onun tonlarından gidin yeter Mesela duvar için daha koyu olan tonu kullanabilirsiniz ve bunun biriki açık tonunu ahşap doğramalar ya da süpürgelikler için seçebilirsiniz Perdeleriniz, havlularınız, yatak örtüleriniz ve hatta mum gibi minik aksesuarlarınız için de daha açık tonlardan gidebilirsiniz Maviye düzenli bir yeşilden de ekleyerek daha renkli bir ışık halkası getirebilirsiniz
****************************************************************************************

Şık ve sade bir dış görünüş istiyorum

Nötr renkler bir odaya zariflik ve elastikiyet katar Nötr renkler bundan böyle eskisi gibi sadece “beyaz ve “bej değildir Fazla sade ve basit döşenmiş bir oturma odasını badem rengi duvarlar ve kızıla kaçan kahve tonları ile boyanmış süpürgeliklerle son derece şık bir havaya sokabilirsiniz Aynı şekilde bu renkleri büyükçe bir vazo veya ir yastık ile odaya serpiştirebilir ve benzer etkiyi yaratabilirsiniz Daha açık ve daha koyu nötr renkler seçerek bunları yastıklar ve örtülerde kullanabilirsiniz Unutmayın; daha açık renk seçtikçe oda daha ferah gözükecektir Pas, maun ağacı ve lal taşı rengi odaya ekstradan bir şıklık, zenginlik ve önem katacaktır
*****************************************************************************************

Canlı ve parlak bir görünüm istiyorum

Eğer az daha bir pizza gibi görünen odalar istiyorsanız sizin renkleriniz canlı ve uyumlu olan portakallar, altın sarısı, kırmızılar ve koyu morlar! Bu renklerden mesela altın rengi ve portakalı seçerek onu tamamlayan ve paletin öteki tarafında bulunan mor tonlarıyla birleştirebilirsiniz veya benzer oda için yalnızca siyah ve kırmızı renkleri seçip reel ve oryantal bir kontrast yaratabilirsiniz İki rengi emrindeki yana göstermek üzere seçin, ve ikisine de zıt olan bir üçüncü ile tamamlayın!

Alıntıdır *

Üst Alt