Son Konu

Ünlü Milyarder: Bu Altcoin’de Short Olmak Çok Tehlikeli!

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
at-risk-1.jpg

Galaxy Digital CEO’su ve ünlü milyarder Mike Novogratz, popüler altcoin Dogecoin (DOGE)’e yönelik açıklamalarda bulundu ve “short olmak tehlikeli” dedi.

Mike Novogratz: DOGE’nin meteorik yükselişini Robinhood ve WallStreetBets tetikliyor!

Dogecoin geçtiğimiz iki hafta boyunca yükselişi, kripto para birimini piyasa değerine göre top 10 arasına gönderdi. Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, DOGE’nin meteorik yükselişinin Robinhood yatırımcıları ve WallStreetBets tarafından tetiklendiğine dair anlatıyı kabul ettiğini söylüyor.

CNBC ile yaptığı yeni bir röportajda Galaxy Digital CEO, Dogecoin’de kesinlikle uzun süredir bulunmadığını söylüyor. Ancak Mike Novogratz, kripto paranın aynı GameStop’u destekleyen güçlü bir topluluğu olduğuna inanıyor. Mike Novogratz konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Dogecoin, GameStop ile aynı hareketin çoğundan bahsediyor. Çok genç yatırımcılar, bu tür kripto paralar ve fikirlerietrafında bir tür çılgın heyecan var. GameStop’ın herhangi bir değeri korumaya devam etmesi beni şok ediyor… Dogecoin bu açıdan daha da tuhaf… DOGE hakkında yanılmışım. İnsanlara long pozisyon almayacağımı defalarca söyledim… Ama bu aynı enerji. Bireysel yatırımcılar var… GameStop’tan vazgeçmiyorlar, şu anda Dogecoin’den vazgeçmiyorlar… Short olmak çok tehlikeli, uzun sürmez.
416221-360398890.jpeg
Mike Novogratz: Popüler altcoin Dogecoin (DOGE)’de short olmak şimdi çok tehlikeli!

Mike Novogratz, Dogecoin ve Bitcoin benzer bir nedenden dolayı yatırımcıları çekerken, Dogecoin Bitcoin kodunun bir forku olmasına rağmen, iki kripto para biriminin birçok yönden birbirine benzemediğini söylüyor. Mike Novogratz konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bunların hepsi faiz oranları sıfır olduğu için oluyor, ancak farklılaşmak zorundasınız. Bitcoin ekosistemine her yıl on milyarlarca dolar konuyor… İyi düşünülmüş, iyi dağıtılmış, on iki yıl süren ve benimsenmesi artan bir değer deposu, Dogecoin ise tam anlamıyla tüm arzın %37’sine sahip iki adama sahip.
Dogecoin.png
Ünlü milyarder: Bitcoin ATH’den önce 50.000-65.000 dolarlık bölgede gezinecek

BTC’ye gelince Mike Novogratz, kripto paranın kısa vadede tüm zamanların en yüksek seviyesini yeniden ziyaret edip fethedene kadar 50.000-65.000 dolarlık bölgede gezineceğine inanıyor. Mike Novogratz konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Dinle, bence Bitcoin’in bu bölgede bir yerlerde 50.000-65.000 doları eski zirveyi çıkarıp tekrar yükselmeye başlayana kadar konsolide olacağını düşünüyorum. Ancak sanırım hem orta hem de uzun vadede lider altcoin Ethereum ile aynı şeyi yapmaya devam ediyorum.

Üst Alt