Son Konu

Dunya Barış Gunu İle İlgili Sozler

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
23
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Dunya Barış Gunu Kısa Sozler

Dunya Barış Gunu İle İlgili Guzel Sozler

Yurtta sulh, cihanda sulh Mustafa Kemal Ataturk

En kotu barış, en haklı savaştan daha iyidir CİCERO

Barış nihai amacımızdır StAugustine

Doğa kanununun birinci ve temel ilkesi barışı aramak ve surdurmektir Thomas Hobbes

Barış milletleri refah ve mutluluğa eriştiren en iyi yoldur Fakat bu kavram bir defa ele gecirilince daima bir dikkat ve itina ve her milletin ayrı ayrı hazırlığını ister Mustafa Kemal Ataturk

Benim ulkem dunyadır; benim vatandaşlarım tum insanlardır William Lloyd Garrison

Barış nihai amacımızdır

StAugustine

Savaş ilanlarının gerisinde ekonomik nedenler yatar

Pierre Jesephe Proudhon

Savaş insanı mahveden kotuluklerin en onemlisidir Savaş milletlerin varlığını yok eder; en guzel ulkelerin ziyan olmasına sebep olur; en iyi insanları yok eder ve kotulukleri yuceltir; bir ulkeye her turlu karışıklığı, anarşiyi ve yozlaşmayı getirir

John FKennedy

İnsanoğlu savaşa son vermelidir Yoksa savaş insanoğluna son verecektir

John FKennedy

Antagonizm, hukuka dayalı bir sosyal duzen oluşturulmasının nedenidir Antagonizm ile insanların sosyal olmayan toplumsallık (unsocial sociability) durumlarını ifade

ediyorum Bu eğilim acıkca insanın doğasına kok salmıştır

Immanuel Kant

Doğa tarafsızdır İnsan doğadan guc alarak dunyayı cole, colu de yeşilliğe cevirdi

Kotuluk atomun icinde değil, insanların ruhlarındadır

Adlai E Stevenson

Ordunun en buyuk guce sahip olduğu devlet kesinlikle askeri bir devlettir

John Trenchard ve Thomas Gordon

Bilim atom bombasını uretti, fakat asıl kotuluk insanların beyinlerinde ve kalplerindedir

Albert Einstein

İnsanları birbirlerini oldurmek icin eğitmek insanın kutsallığını ihlal etmektir

Quakers 1945 Conscription by Friends Topluluğunun Bildirgesi

Zorunlu askerlik kolelikten başka nedir

Murray Rothbard

Üst Alt