Son Konu

Ombre nedir? Evde adım adım ombre saç nasıl yapılır?

makaleci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
evde_adim_adim_ombre_sac_nasil_yapilir_1576498492_8318.jpg

Serinin en trend saç modellerinden biri olan ve tüm hatunların merak ettiği ombre saç, kuaförlerin en çok para kazandıkları meydanlardan biri haline geldi. Saçların diplerini yıpratmadan yalnızca uç kısımlarına yapılan ombre, düzgün yapıldığında çok beğenilen bir manzara oluşturuyor. Evet hanede ombre nasıl yapılır?

Fransızca'da gölge manasına gelen ombre, saç uçlarının saç diplerine nazaran daha açık tonlara boyanması tekniğine verilen bir sıklık tatbikidir. Geçtiğimiz dönemde ismini sıkça duyduğumuz ombre, 2020 yılına damga vurmaya hazırlanıyor. Ombre saça gölge verirken, doğal geçişler sayesinde saçın ışıltı kazanmasını sağlar. Yanlışsız teknikler uygulandığında süper bir görünüm oluşturan ve doğal duruş sergileyen ombre, tesirli sonuç almak istiyorsanız kesinlikle mütehassıslar tarafından yapılmalıdır. Hem kalın hem de ince saç tellerine uygulanabilen bu prosedür saç diplerinin doğal renginde yahut boyalı gayrı bir tonda bırakıldığı saç modelinde, ekseriyetle şakaklar itibarıyla renk yavaş yavaş açılmaya başlıyor. Bu nedenle gölge, kullanıcı düz saç boyalarına nazaran çok daha uzun ömürlü, ekonomik ve zahmetsiz görülüyor. Meskende de gölge saç modelini yapabileceğinizi biliyor muydunuz?  

g2Vm1_1576498703_2557.jpg

GEREÇLER

Saç renginizden 2 yahut 3 ton açık saç boyası
Eldiven
Boya fırçası ve kabı
Alimünyum folyo

knACQ_1576499165_9504.jpg

YAPILIŞI VE UYGULANIŞI

Öncelikle boyayı hazırlayıp bir kenara koyun. Daha sonra saçlarının ombre yapmak istediğiniz kısmı bir tarak yardımıyla tarayın . Bu nokta saç diplerinizden en az 20 cm aşağıdan başlamalıdır.

Akabinde taradığınız saçlarınıza boyayı uygulayıp, folyo ile kapatın.

Şayet saçlarınız açık renk ise 25 -35 dakika, koyu renk ise 35-40 dakika kadar bekletmeniz yerinde ocaktır.

Üst Alt