Son Konu

Yeni Akit, 'Melih Bulu’ya Görevi Bıraktırmak Darbe Girişimidir' Dedi ve Ekledi: 'Erdoğan Bunun Hesabını Sorar'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-d4785ffda5918035ddec04aeac0d1761a97a56c4.jpg

Yeni Akit'in Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Ali İhsan Karahasanoğlu, Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Melih Bulu'nun Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü misyonundan alınmasına ait olarak "Darbeciler iş başında. Melih Bulu'ya misyonu bıraktırmak darbe teşebbüsüdür. Erdoğan bunun hesabını sorar" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Melih Bulu'yu görevden almak zorunda kaldığı görüşünü lisana getiren Karahasanoğlu, "Darbeciler iş başında. Nasıl iş başında, hala Türkiye'de sivil idare yok. Nasıl sivil yönetim yok, bu gece yarısı Cumhurbaşkanı Erdoğan, 6 ay evvel Boğaziçi Rektörü olarak atadığı Melih Bulu'yu görevden almak zorunda kaldı" değerlendirmesinde bulundu.

"Ülkeyi yönettirmiyorlar"

Erdoğan'ın Melih Bulu'yu vazifeden almak zorunda kaldığını vurgulayan Karahasanoğlu, "Halkın yüzde 52'sinin oy verdiği Cumhurbaşkanı'nın ülkeyi yönettiğini söyleyemezsiniz. Bakın, iki dudağının ortasında olmasını ben de istemem. Fakat ülkeyi de yönetemiyor, yönettirmiyorlar" diye konuştu.

"Bu terörist hareketlere karşı polis kapıya bir tane kelepçe takmış"

Akit TV'de Murat Alan'a konuşan Karahasanoğlu, "Üniversitenin kapısını zorluyorsunuz, rektörün arabasının lastiğini patlatıyorsunuz. Bu terörist hareketlere karşı polis, -doğrudur yanlıştır- içeriye bir tane yasa dışı kişi girmesin diye, kapıya bir tane kelepçe takmış. Kapının kilidi kırık diyerek. Bunu, 'Üniversitenin kapısına kelepçe vuruldu' diyen alçak medya mensupları çıktı. Güya üniversitedeki öğretim üyelerinin bilim yapması engelleniyormuş gibi" ifadesini kullandı.

Karahasanoğlu'nun kelamları toplumsal medyada şaşkınlıkla karşılandı

Neler olmuştu?

Üst Alt