Son Konu

Eski Eşini 30 Kez Bıçaklayarak Öldüren Adam: '2-3 Defa Vurdum, Başka da Vurmadım'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-8e6581fd2188cf9e99c405166a1011b6193ffec6.jpg

Kayseri'de nafaka yüzünden tartıştığı eski eşini öldüren Yasin Tatar'ın, iddianamedeki tabirinde 30 yerinden bıçakladığı bayanı 'korktuğu için' hastaneye götürmediği ortaya çıktı. Katil hakkında 'tasarlayarak ve canavarca hisle eziyet çektirerek taammüden öldürme' hatasından ağırlaştırılmış ömür uzunluğu mahpus cezası istendi.

Kayseri'de, nafaka nedeniyle çıkan tartışmada eski eşi 43 yaşındaki Fatma Abravcı'yı 30 sefer bıçaklayarak, öldürdüğü suçlamasıyla tutuklanan 40 yaşındaki Yasin Tatar hakkında, ağırlaştırılmış ömür uzunluğu mahpus cezası istemiyle dava açıldı.

Soruşturmanın tamamlanmasının akabinde Tatar’ın iddianamedeki sözü ortaya çıktı.

İddianamede, eski eşinin resmi olarak nafaka istemediğini ancak ilerleyen yıllarda talep ettiğini anlatan Tatar'ın, "Resmi olarak nafaka isteme talebi olmamıştı lakin bana kelamlı olarak istediğini belirtti. İlerleyen süreçte birkaç kez nafaka istedi. Ben de nafaka ödeyecek maddi durumumun olmadığını, ekonomik olarak durumum düzgün olunca yardım edebileceğimi söyledim" dediği kaydedildi.

'2-3 kere vurdum, öbür da vurmadım'

Olay günü nafaka yüzünden tartıştıklarını söyleyen katil zanlısının tabirinde, "'Nafakayı adam üzere ödeyeceksin' diyerek yüzüme tükürdü akabinde araçta bir şeyler aramaya başladı. Balık tutmaya giderken, yanıma aldığım bıçağı aldı. Bana öfkeliydi. Tartıştık. Ben ele geçirdiğim bıçakla Fatma'ya evvel araçta akabinde da araç dışında 2-3 kere vurdum. Öteki da vurmadım. Korktuğum için hastaneye götürmedim" dediği ortaya çıktı.

Mahkemenin iddianameyi kabul etmesinin akabinde Yasin Tatar, ilerleyen günlerde hakim karşısına çıkarılacak.

Ne olmuştu?

2 Nisan’da kentin Kocasinan ilçesinde yol kenarında Fatma Abravcı'nın  cansız bedeni bulundu. Yapılan incelemede Abravcı'nın, 30 yerinden bıçaklanarak, öldürüldüğü belirlendi.

Vilayet Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Cinayet Ofis Amirliği takımları, cinayet şüphelisinin yakalanması için çalışma başlattı. Bu kapsamda 50 kilometrelik alandaki 4 bin 500 saatlik güvenlik kamerası imgeleri incelenerek, olay yerinden geçen araçlar takibe alındı.

10 bin araç ise Plaka Tanıma Sistemi (PTS) ile denetim edildi. Yapılan çalışmalarda olay yerinden geçen arabalardan birinin, Fatma Abravcı'nın 6 yıl evvel boşandığı Yasin Tatar’a ilişkin olduğu belirlendi. İkinci evliliğini yapan Tatar, Melikgazi ilçesindeki konutunda yakalanarak, gözaltına alındı.

Tatar, emniyetteki süreçlerinin akabinde sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Yasin Tatar hakkında yürütülen soruşturma tamamlanarak, iddianame düzenlendi ve Kayseri 1. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi. Tatar hakkında, 'tasarlayarak ve canavarca hisle eziyet çektirerek taammüden öldürme' kabahatinden ağırlaştırılmış ömür uzunluğu mahpus cezası istendi.

Üst Alt