Son Konu

Vaka Artışları Etkileyecek mi? Ziya Selçuk'tan Okulların Açılmasıyla İlgili Açıklama

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-58af17b5f8c7643d61114f4683d110334ab23775.jpg

Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların açılmasına yönelik bakanlık olarak her türlü hazırlıkları yaptıklarını belirterek, "Şu andaki bakış açımız okulların 6 Eylül tarihinde açılmasıyla ilgili. Bununla ilgili Ulusal Eğitim Bakanlığı olarak her türlü misyonu, vazifeyi yerine getiriyoruz, kimsenin kuşkusu olmasın. Toplumumuzdan beklentimiz de buna dayanak olmak istikametindedir. Odak noktamız okulların açılması" sözlerini kullandı.

Bakan Selçuk, Mersin programı kapsamında Yenişehir ilçesindeki Barbaros Ortaokulu’nu ziyaret ederek, öğrenci ve okul idarecileriyle bir ortaya geldi.

Vali Ali İhsan Su ve Vilayet Ulusal Eğitim Müdürüm Adem Koca’nın da eşlik ettiği ziyarette açıklamalarda bulunan Bakan Selçuk, bayram sonrası ‘Telafide ben de varım’ etkinliklerinin son süratle devam ettiğini, aktifliklerin ağustos ayında da bu formda devam edeceğini ve eylül başından itibaren ise okullarda olmak için hazırlıkları yaptıklarını söyledi.

"Odak noktamız okulların açılması"

Bakan Selçuk, son periyottaki hadise artışlarının okullarının açılış tarihini etkileyip etkilemeyeceği istikametindeki bir soruya ise “Şu andaki bakış açımız okulların 6 Eylül tarihinde açılmasıyla ilgili. Bununla ilgili Ulusal Eğitim Bakanlığı olarak her türlü vazifesi, vazifeyi yerine getiriyoruz, kimsenin kuşkusu olmasın. Toplumumuzdan beklentimiz de buna dayanak olmak tarafındadır. Odak noktamız okulların açılması” şeklinde karşılık verdi.

Üst Alt