Son Konu

Yağmur suyunun saçlara faydası

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
26
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Yağmur suyunun saçlara faydası yağmur suyu, saç, saça faydası, yararları, nelerdir buyrun öğrenelim arkadaşlar Camdan yağmurun nasıl da süratli yağdığını izlerken, dilimde her çocuğun yağmur yağdığında söylediği o tekerleme türünden oysa şarkı vardı yağmur yağıyor, arap kızı camdan bakıyor Yağmur damlalarının yere çabuk çaktığını izlemeye öyle dalmıştım ki, omzuma dokunan o elle sıçradım Rahmetli anneanem yağmurun faydaları neler biliyor musun?diye sormuştu Muhakkak oysa bilmiyorumdemiştim Bir çok faydasını anlattı bana fakat benim işime yarayacak olan faydası yağmur suyu saçlara çok faydalıdır ve ivedi uzatırdemesiydi Bunu duyan ben, çabucak yağmurun altına koşmuştum, saçlarımı az kalsın yıkıyordumyagmursuyununsaclarafaydasi5c4efd534b52aalt Her ne dek bu hareketim, anneanemin bana yağmurun faydalarını anlatmasına pişman olmasını sağlasada, büyüdüm ve hala her yağmur yağdığında saçlarımı ıslatmaya çalışırım, yağmur aşağıyagmursuyununsaclarafaydasi5c4efd534b52aalt Çocukluğumdan kalan bu anımı kısa kesip, sizlere yağmur suyunun saçlar üzerinde oysa faydalarını tıpatıp anneanemin bana anlattığı gibi bende size o bilgileri, İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Dermatoloji Klinik Şefi Yardımcısı Bilirkişi Dr İlgül Zeren Bilgin'in dilinden sunuyorum Melek'leryagmursuyununsaclarafaydasi5c4efd534b52aalt 1548680525 1548680525 yagmursuyununsaclarafaydasi5c4efd53e0b54yagmursuyununsaclarafaydasi5c4efd53e0b54 yagmursuyununsaclarafaydasi5c4efd53e0b54 Yağmur suyu saçlar için bulunmaz değer İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Cildiye Klinik Şefi Yardımcısı Bilirkişi Dr İlgül Zeren Alim, yağmurun saf sudan oluştuğu ve içerisinde saçlara zarar verecek herhangi bir maddenin bulunmaması nedeniyle saçlar için bulunmaz layık olduğunu söyledi Yağmur suyunun yoğunlaşmış buhardan oluştuğunu ve içerisinde çok eksik miktarda mineral bulundurduğunu belirten Alim, çeşme suyunda klor gibi çeşitli kimyasal maddelerin bulunduğunu ve bu maddelerin saçı tahriş ettiğini kaydetti Kış aylarında havanın kirli ve kuru olması sebebiyle saçların farklı bir bakıma ihtiyaç duyduğuna değinen Alim, ''Kirli, dumanlı havada dolaşılmamalı ve saç kesintisiz yıkanmalı Kuru hava saç derisini de kurutarak, saçın da kurumasına niçin oluyor Bu, saçın kırılmasına yol açıyor Saçın kuru kalmasını alıkoymak gerekli Saçın şapkayla veya eşarpla örtülmesinin faydası olacaktır Saçları kuru havadan korumak için bol su almalı, yeşil sebzeler yemeli Kafeinli içeceklerden uzak durmalı Nemlendirici, ara sıra de saç kremi kullanılmalı'' dedi  

Üst Alt