Son Konu

Türksat 3A Frekans Ayarları

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Türksat 3a Frekans Ayarları nasıl yapılır

Türksat 3a Kanal Akort Etme

Türksat tanıtım kanalını uydu alıcınıza yükleyip otomatik arama yaptırarak öteki kanalları da bulabilirsiniz Türksat tanıtım kanalının frekansı aşağıdaki gibidir

Frekans: 12731
Arma oranı: 3333
Fec: 34
Polarizasyon: Dikey (Vertical)

Bu değerleri şu şekilde uydu alıcınıza girebilirsiniz;

Kumandanızda 'Menü' ya da 'setup ' yazan düğmeye basıp belli başlı menüye girin

Uydu alıcısı marka modeline göre; 'Kanal Arama', 'Kanal Eklemegibi menülerden hangisi beliriyor ise yukarıaltında tuşlarıyla Oka basın

Açılan pencerede tekrar uydu alıcısının marka modeline göre; 'Alış Frekansı' 'Uydu Frekansı' seçeneklerinden biri belirecektir Yukarıaltında tuşlarıyla o seçeneğin üzerine gelip kumandada yer alan sayı tuşlarını kullanarak TÜRKSAT Tanıtım Kanalının yeni frekansı olan '12731 ' değerini girin

Aynı pencerede 'Arma Oranı' olacaktır Yukarıaşağıda tuşlarıyla o seçeneğin üzerine gelip '3333' rakamını girin

Aynı pencerede bulunan 'POL' biçiminde bir yazının üzerine gelip daha sonra sağsol ok tuşlarıyla 'V' ya da 'Dikey' olacak şekilde değiştirin

Yeniden aynı yerde yer alan 'FEC' değerini başkalaştırmak için yukarıaltında tuşlarını kullanarak o seçeneğin üstüne gelip sonradan sağsol ok tuşlarıyla '3 4' seçilmelidir Bazı uydu alıcılarında bu değerin girilebileceği bir alan bulunmamaktadır

Son olarak 'OK' tuşuna basarak TÜRKSAT Tanıtım Kanalının yeni Uydu parametrelerini kaydetmiş olacaksınız

Bu ayarları yaptıktan daha sonra otomatik arama yaptırabilirsiniz *

Üst Alt