Son Konu

İki Aylık Eşinin Kafasını Kopardı: Cinayetten Kurtulmak İçin Duvara 'İhanetin Bedeli Ölümdür' Yazdı

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-00a6d69a894f5936a353af9c49174e7a740380e0.jpg

18 yaşındaki iki aylık gebe imam nikahlı eşi Sevilay Kaya'nın boğazını kestikten sonra elleriyle genç bayanın başını bedeninden ayıran Azeri koca Vüsal Oruçov cinayeti itiraf etti. Alacağı cezayı düşürmek hedefiyle olay sonrası odanın duvarına 'İhanetin bedeli ölümdür' halinde yazı yazan koca tutuklanarak cezaevine gönderilirken, hakkında ağırlaştırılmış müebbet mahpus istemiyle dava açıldı.

Sabah gazetesinden Dilek Yaman Demir'in haberine nazaran, 18 yaşındaki Sevilay Kaya, Vüsal Oruçov ile imam nikahlı evliydi. Geçtiğimiz günlerde ikili ortasında tartışma yaşandı. Yaşanan tartışma sırasında genç adam, teze nazaran eşini boğazını keserek öldürdü. Genç bayanın cansız vücudu, yatak odasındaki yatağın yanında boğazı kesilmiş vaziyette yerde yatarken bulundu. Cinayet aleti olan kanlı bıçak yatağın üzerinde bulunurken, olay yerinde biri kırık iki telefon görüldü. Bir de genç bayanın kanıyla olayın gerçekleştiği odada duvarın üzerinde " ihanetin bedeli ölümdür" biçiminde kanla yazılmış yazı vardı.

'Kapüşonumun cebinde bulunan bıçağı çıkararak Sevilay'ın boğazını kestim'

Sözü alınan genç adam, Sevilay Kaya'yı ve ailesini konutlarının inşaat işini yapması vesilesi ile tanıdığını, imam nikahlı olarak evli olduklarını, olayın gerçekleştiği adreste eşinin ailesiyle bir arada yaşadıklarını lakin yaklaşık iki haftadır meskene gitmediğini anlattı. Eşinin 2 aylık gebe olduğunu duyduğunu, eşiyle daima tartıştıklarını anlatan Azeri koca, eşinin 'Seninle olan bağlantım bitti, bana para vereceksin, çocuğu aldıracağız, sen yoluna ben de yoluma gideceğim" dedi.

Ben de kendisine "benim param yok, vermeyeceğim' dedim Kapüşonumun cebinde bulunan bıçağı çıkararak Sevilay'ın boğazını kestim dedim. Sevilay'a birinci darbeyi vurduktan sonra yere düşmüştü. Hırıltı çıkarıyordu ve can çekişiyordu. Ben de oturduğum yerden Sevilay'ın başını tutup kendime çekerek ikinci bir sefer boğazını kestim. Sevilay yerdeyken kanıyla duvara parmağımla "ihanetin bedeli ölüm" formunda yazdım. Sözü arsından Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilen Oruçov, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

'Sürekli tartıştıkları için çocuğu aldırmak istedi'

Maktulün annesi olan Nardane İ., Azerbaycan'dan geldiklerini, kızının olay yerinin gerçekleştiği adreste bulunan lokantada çalıştığını, Vüsal ile tanışıp birlikte yaşamaya başladıklarını lakin resmi nikah değil dini nikahlarının olduğunu söyledi. Kızının Vüsal'dan 11 haftalık gebe olduğunu, ortalarında daima tartışma yaşandığı için çocuğu aldırmak istediklerini, ortalarında tartışma yaşandığı için damadının meskenden ayrıldığını bir müddet konuta gelmediğini, bu sırada kızının işe muhtaçlığı olduğu için alt katlarında bulunan iş yerinde çalışmaya başladığını, damadının kendisine ileti atarak " senin kızın niçin erkeklerin yanında çalışıyor, o..k mu yapıyor " biçiminde bildiriler gönderdiğini tabir etti. Olay günü damadının dükkana geldiği, Sevilay ile görüşmek istediklerini, Sevilay'ın kabul etmesi üzerine üst çıktıları bir süre sonra çığlık sesleri geldiğini ve odada kanlar içerisinde yerde yattığını gördüğünü belirtti.

Ağırlaştırılmış müebbet istemi

Genç bayanın vefatıyla ilgili başlatılan soruşturma sonunda, Vüsal Oruçov hakkında, 'Canavarca Hisle yahut Eziyet Çektirerek Öldürme, Hamile Olduğu Bilinen Bayanı Öldürme' cürümlerinden ağırlaştırılmış müebbet mahpus istemiyle dava açıldı. Hazırlanan iddianamede, hamile olduğunu bildiği ve gayri resmi olarak birlikte yaşadığı genç bayanı olay günü ortalarında yaşanan tartışma sonucu bıçakla boğazını kesti.

Birinci bıçak darbesiyle ölmeyen maktulün şüphelinin hareketine devam etmemesi için ellerini tuttuğu kaydedildi. Yeniden iddianamede, Vüsal'ın acıma hissi olmaksızın kendisinden yardım dileyen maktulün başından tutup tekrar elinde bulunan bıçakla boğazını keserek maktule uzun periyodik acı hissi vererek ömrüne son verdiği belirtildi. Dava, Ağır Ceza Mahkemesinde görülecek.

Üst Alt