Son Konu

Sarıyer'de Piknikçilerden Geriye Bu Manzara Kaldı

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-a99662d35449e30fc5571b6e94e5f44717a2ab17.jpg

İstanbul Sarıyer'de ormana gidenler çöplerini alana bırakarak ayrıldı. Çöpleri görenler ise duruma reaksiyon gösterdi.

9 günlük Kurban Bayramı tatilinde vatandaşlar, kıyılara ve piknik alanlarına akın etti. Vatandaşların ağır ilgi gösterdiği yerlerden biri de Sarıyer Kısırkaya Kıyı Piknik Alanı oldu. Piknik yapıp eğlenen vatandaşlar geride çöp yığınları bıraktı.

Çöpleri görenler duruma reaksiyon gösterdi

Ailesiyle piknik yapmaya geldiğini söyleyen Şahin Aslan, "Buraya birinci kere ailemizle birlikte piknik yapmaya geldik ancak şu görüntü içinde biz pek memnun olmadık. Beşerler geliyorlar buraya, piknik yapıyorlar. Aileleri ile birlikte eğleniyorlar. En azından yaptıkları pikniğin manası olsun diye bu pislikleri toplayıp o biçimde gitseler çok daha uygun olur. En azından bir dahaki gelişlerinde nasıl bıraktılarsa o denli bulmaları açısından... İnsanların bu halde burayı bırakmaları pek beğenilen değil. Belediye buraya bakıyor mu, bakmıyor mu bilmiyorum. Belediye de bir el atarsa çok seviniriz" diye konuştu.

"Eğitim şart"

Sultan Sürmelioğlu ise "Ben doğayı bu türlü görmek istemiyorum. Hoş bir etraf istiyorum. Çocuklarımızın geleceği için hoş bir tabiat istiyorum" dedi. Sedat Yenice ise, "Çöpleri atanlar hakkında makus bir şey söyleyemiyorum, eğitim kaide. Yönlendirmek lazım.  Sanki biz çıkıp şu çöpleri toplasak, bizi gören birkaç kişi etkilenip bize katılır? Artık bu boynumuzun borcu oldu. Biraz elimizden geldiği kadar şurayı toplamaya çalışacağız" ifadelerini kullandı.

Öteki bir vatandaş da etrafta çöp konteyneri olmadığı için insanların çöplerini rastgele attığını belirterek, belediyenin alana bir çöp konteyneri koymasını istedi.

Birtakım vatandaşların da çöplere aldırmadan çocukları ile birlikte piknik yapıp oyun oynadığı görüldü.

Üst Alt