Son Konu

Gençlerin Kullanacakları Bilgisayarı Seçerken Kararlarını En Çok Etkileyen 8 Özellik

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-eeaf3c24642e257b0269af4d4d3c3207b35632b1.jpg

Neredeyse tüm işlerimizi hallettiğimiz bilgisayarlar herkes için çok gerekli, lakin gelişen teknolojiyle birlikte bilgisayarların gençlerin hayatında daha da büyük bir rol aldığı kesin. Bu nedenle bilgisayar seçimi de onlar için epey kritik. Bilgisayar seçimi yaparken siz de bu kriterlere nazaran kararlar vererek kendinize en uygun eseri bulabilirsiniz.

1. Derslerde, oyunlarda, işlerde yarı yolda bırakmayan uzun pil ömrü en değerli özelliklerin başında geliyor.

Sıkıntı durumda kalmamak için bilgisayarınızı seçerken pil kapasitesine ve kullanımdaki performasına kesinlikle dikkat edin.

2. Taşınılabilirlik daima hareket halinde olan gençlerin temposuna yetişebilmek için çok kıymetli.

Fizikî olarak ağır bilgisayarlar daima yanımızda taşınmak için hiç de uygun değiller. Ağır bilgisayarların sırtta ve omuzda ağrılara sebep olduğu bir gerçek. Bu nedenle seçim yaparken hafif yapıda olan bilgisayarlar bir adım öne geçiyor.

3. Ekran boyutu çok şahsî bir tercih.

Bilgisayarın daha çok hangi fonksiyon için kullanılacağına nazaran değişiklik gösteriyor ekran boyutları modelden modele değişiklik gösteriyor. Araştırmalara nazaran ödevler için kullanılacak bilgisayarlar için 13 ile 15 inç ortasındaki boyutlar epey ülkü.

4. Depolama seçeneği kararları etkileyen bir öbür husus.

i.imgur.com
Çok fazla datayla uğraşanlar ve depolama yapması gerekenler daha düzgün bir performans için tercihlerini HDD yerine SDD'den yana yapıyorlar.

5. Gereksinimleriniz için hangi işletim sisteminin gerekli olduğuna karar vermek gerekiyor.

Microsoft'un son işletim sistemi Windows 10; akıllı telefonlar, tabletler, oyun konsolları ile etkileşime müsaade verir ve oyun oynamak isteyen şahıslara çok daha fazla seçenek sunar. Öteki yandan MacOS ise inançlı tecrübesi vadeder ve iOS işletim sistemine sahip başka aygıtlarla ahenk içinde çalışır.

6. Kamera kalitesi artık yalnızca telefon seçimi yaparken değerli bir özellik değil!

Artık herkesin hayatında imajlı konuşmalar daha fazla yer tutuyor. Online dersler, uzaktan çalışma modelleri yapılan buluşmaların biçimini tümüyle değiştirdi. Toplantıların ekran karşısında yapıldığı bir dünyada imajınızın kalitesi de epeyce değerli bir hale geldi.

7. Grafik programları yahut bilgisayar oyunları güçlü bir işlemciye gereksinim duyarlar.

İşlemciyi bilgisayarın beyni olarak tanımlayabiliriz. İşlemciler, bilgisayarın data işleyen ve yazılım komutlarını gerçekleştiren kısmıdır. Bilgisayarı kullanırken verdiğiniz her komuttan sorumludur.

8. Fiyat performans bağı son kararı vermeye neden olan en tesirli kriter.

Öteki tüm eserlerde olduğu üzere asgarî fiyata azamî performans beklentisi tüm kararları etkiliyor. Alınan eserin uzun periyodik kullanılabilmesi, uzun garanti müddetleri gençlerin tercihini büyük oranda etkiliyor.

Herkes için daha akıllı teknolojiler Lenovo’da!

Lenovo, onsuz olmuyo...

Üst Alt