Son Konu

Peygamber Efendimizin Yaptığı Günlük Dualar

nicebayan

Yeni Üye
Tepkime
2
Web
nicebayan.com
Credits
-1
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Peygamber Efendimizin Yaptığı Jurnal Dua

Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed SAV 'in jurnal okuduğu dualadan bazıları aşağıdaki gibidir;

Bir Meclisten sohbet veya bir toplantıdan Kalkarken Okunacak Dua

Subhaneke Allahumme ve bihamdike eşhedu en la ilahe illa ente estağfiruke ve etubu ileyke

Allah'ım! Seni her türlü noksanlıklardan tenzih eder, hamdimi sana ibraz ederim Senden başka hiçbir ilah bulunmadığına şehadet ederim Senden mağfiret diliyor ve sana tevbe ediyorum

tirmizi, deavat: 38

Su İçtikten Sonra Okunacak Dua:

Elhamdulillahillezi segana azben furaten birahmetihi ve lem yec'alhu milhen ucacen bizunubina

Bize tatlı soğuk su içiren ve günahlarımız nedeniyle onu içilmez tuzlu su yapmayan Allah'a hamd olsun

Ebu Nuaym

Aynaya Bakarken Okunacak Dua

Elhamdulillahi Allahumme kema hassente halgi fehassin hulugi

Allah'a hamdolsun Allah'ım! Benim yaratılışımı hoş kıldığın gibi ahlakımı da güzelleştir

İbnüssünni, El Ezkar: 270

Vasıtaya Binerken Okunacak Dua

Önce besmele okunur; üç tekbir getirilir Sonradan:

Subhanellezi sehharalena haza ve ma kunna lehu mugrinine ve inna ila rabbina lemungalibun

Bunu bizim hizmetimize veren Allah'ın şanı ne yücedir O'nun ihsanı olmasaydı biz buna baskı yetiremezdik Belli ancak biz Rabbimize döneceğiz

Zuhruf Suresi 1314

Gece Uykudan Önce Okunacak Dua

Bismike Allahumme emutu ve ehya

Senin adını anarak ölür ve dirilirim uyur ve uyanırım Allahım!

Buhari, Deavat: 7

Eve Girerken Okunacak Dua

Allahumme inni es'eluke hayral mevleci ve hayral mehraci bismillahi ve lecna ve bismillahi haranca va alallahi rabbina tevekkelna

Her antre ve çıkışımda senden hayır diliyorum Allah'ın adıyla evimize girer, Allah'ın adıyla çıkarız ve Rabbimize dayanıp güveniriz

Ebu Davud

Evden Çıkarken Okunacak Dua:

Bismillahi tevekkeltu alellahi la havle ve la guvvete illa billahil aliyyil azim

Allah'ın adını anarak evimden çıkıyorum ben, Allah'a dayanıp tevekkül ettim (her türlü) kuvvet ve kudret ama ulu Allah'ın yardımıyladır

Tirmizi, deavat: 34 *

Üst Alt