Son Konu

Atatürk Orman Çiftliği Arazisinde Yangın: 1 Kişi Gözaltında

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-3c2cf3d937bb2234a9cf382ee02f988a6deeece5.jpg

Ankara’da Atatürk Orman Çiftliği toprağında ağaçlık alanda yangın çıktı. Yangın kısa müddette söndürülürken olay yerine giden Mansur Yavaş, "Yangını meczup bir kişi çıkarmış. Onu da yakalayıp gözaltına almışlar" bilgisini dedi.

Atatürk Orman Çiftliği’nde çıkan yangın, grupların karadan ve havadan müdahalesiyle denetim altına alınarak söndürüldü.

Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş, yangın sonrası bölgeye gelerek incelemede bulundu.

"Yangını belden üstü çıplak bir kişi çıkarmış"

Olay yerine giden Yavaş şunları söyledi: "Yangını meczup bir kişi çıkarmış. Onu da yakalayıp gözaltına almışlar. Göründüğü üzere rüzgar devam ediyor ve etraf daima kuru ot. Bu türlü olunca da müdahalede biraz zorlanıyoruz. Bütün gruplar burada, inşallah yangını kısa müddette denetim altına alacağız"

"Ekipler bariyerleri söküp içeri girecek. O şahsın yangını nasıl çıkardığını bilmiyorum. Ayrıyeten ben de bir vatandaştan duyduğum kadarıyla, belden üstü çıplak olan bir vatandaşın yangını çıkardığını ve polisin de onu gözaltına aldığını öğrendim" 

Yangın büsbütün denetim altına alınırken takımlar soğutma çalışmalarına devam ediyor.

Üst Alt