Son Konu

Mehmet Ali Erbil'in Türkiye'deki Sağlık Sistemini Övüp Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Teşekkür Etmesi Tepki Çekti

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-3b41b19de335a00252910764ea465175340cdad0.jpg

Tekrar halkın neler yaşadığından bihaber olan şahıslar Türkiye övmüş.

Geçtiğimiz yıllarda meskeninin banyosunda düşerek hastaneye kaldırılan ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil'in, yıllardır çaba ettiği kaçış sendromu hastalığının nüksetmesi hayatını alt üst etmişti bildiğiniz üzere.

Uzun müddettir de tedavi görüyor bu yüzden. Daha yeni yeni toparlandığını söyleyebiliriz...

Toparlanmasıyla da onu her yerde daha sık görür olduk. Yaptığı açıklamalarla daima gündem olmaya başladı bile!

Mesela geçtiğimiz ay, kaçış sendromu hastalığının Türkiye’de iki, dünyada 30 bireyde olduğunu lisana getiren ünlü şovmen, "Damarlarımdan su kaçıyor. Bir tedavi 40 bin lira 50 bin lira tutuyor. Allah razı olsun devletimizden yardımcı oluyor. Şayet ilaç almazsam ölümcül boyutlara ulaşıyor. İtalya’da bana bu ilacı vermediler kıymetli olduğu için… 21 günde bir uygulanıyor." demiş ve Türkiye'nin sıhhat sistemini öve öve bitirememişti.

Bir evvelki ay da Türkiye'deki sistemle ABD'yi kıyaslamış ve 'Siz hiç ABD'de acilde beklediniz mi?' demişti.

"Ben yeniden hastanedeyim. Çok tanıdık bir ortam. Korona testi yaptırdım yeniden. Yaptırmadan tedaviye başlamıyorlar. Dün öğle saatlerinde geldim. 16 şişe serum alıyorum. Tam 20 yıldır... Kiloya nazaran, 77 kiloyum. Bütün hayır dualarınıza teşekkür ediyorum. Esasen sayenizde güzelleştim. Gece az uyudum. Bizdeki sıhhat hizmeti hiçbir yerde yok. Benim bu klasik hastalığım var ya, Amerika'da atak geldi. Çabucak acile gittik. Bekletiyorlar... Onlar beni içeri alana kadar benim atak geçti." demiş ve tekrar Türkiye'deki sistemi övmüştü.

İşte bugün, aylık Türkiye'yi övme işine level atlatmış!

Ve demiş ki “20 yıldır ayda bir hastaneye yatıp ilaç alıyorum. SSK'lıyım, devletime hizmet verdim. Devletim de bana sahip çıkıyor. Allah devletimizden razı olsun, sıhhat sistemimiz çok yeterli.  Cumhurbaşkanımızdan da, Sıhhat Bakanımızdan da Allah razı olsun."

Sonrası ise malum...

twitter.com

twitter.com

twitter.com

twitter.com

twitter.com

twitter.com

twitter.com

twitter.com

twitter.com

twitter.com
Sonra da bu görüntü çıktı işte ortaya...

Neyse, Çarkıfelek geri geliyor herhalde kesin olarak, bunu anladık...

Siz ne diyorsunuz?

Üst Alt