Son Konu

18 Yaşındaki Genç Kız Sapığından Kurtulamıyor: Alınan Tek Önlem İşe Yaramayan Uzaklaştırma Kararı

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-4af0bc404a6bd6a408aae2ddbe743a5c43f0130b.jpg

Samsun'da Semranur G. (18), toplumsal medya üzerinden kendisine ulaşıp, cinsel içerikli iletiler atarak vefat tehdidinde bulunan Kaan Ö.'den (43) şikayetçi oldu. Kaan Ö. hakkında uzaklaştırma kararı alınmasına karşın tacizlerine devam etti. Semanur G. ise yetkililerden hâlâ deva bekliyor.

Samsun'un İlkadım ilçesinde yaşayan Semranur G., 11 ay evvel toplumsal medya üzerinden Kaan Ö.'den, 'tanışalım' iletileri almaya başladı. Teklifi ciddiye almayan Semranur G., 50'nin üzerinde hesaptan cinsel içerikli bildiriler ve mevt tehditleri alınca şikayetçi oldu.

Gözaltına alınan Kaan Ö. hakkında uzaklaştırma kararı verildi, soruşturma başlatıldı.

Çalıştığı iş yerlerinin toplumsal medya hesapları üzerinden de rahatsız edildiğini belirten Semranur G., kendisi üzere öbür mağdurların da olabileceğini belirterek yetkililerden yardım istedi.

Uzaklaştırma kararının alındığı gün bile tacizlerine devam etti

Kaan Ö. isimli hesaptan 11 ay boyunca cinsel içerikli bildiriler ve vefat tehditleri aldığını belirten Semranur G., “Facebook üzerinden bana bildiriler atmaya başladı. Gençlik, Z jenerasyonu ve mevtle ilgili şeyler yazıyordu. Ben yazdığı her hesabı engellemeye başladım. Arka arda 15 farklı hesap açarak bana yazınca ben de huzursuz oldum ve hesabımı dondurdum. Akabinde Instagram'dan da yazmaya başladı ve 50'nin üzerinde hesaptan beni rahatsız etti. Birinci şikayetimi de bu halde yapmış oldum. Ben şahsın kim olduğunu bilmiyordum ve hesaplarda kullandığı isimlerin geçersiz olduğunu düşünüyordum. Akabinde bana kendisi mesken adresini, ismini ve kimlik numarasını yolladı. Böylece isminin Kaan Ö. olduğunu anladım ve Çocuk Şube Müdürlüğü'ne giderek şikayetçi oldum. Birinci şikayetimden yaklaşık 1,5 ay sonra ikinci şikayetimi yaptım. Bu mühlet zarfında rahatsız etmeye de devam etti. Kendi isteğimle incelenmesi için cep telefonumu teslim ettim. Akabinde da savcılığa giderek şikayetçi oldum. Savcılık uzaklaştırma kararı aldı ama kararın alındığı gün de dahil olmak üzere rahatsız etmeye devam etti" dedi.

Telefon numarasını da bulup taciz etti

Toplumsal medya hesaplarını kapatınca Kaan Ö.’nün bu kere de numarasını bulup, kendisini telefon üzerinden rahatsız etmeye başladığını kaydeden Semranur G., “Mesajlarda bana daima pedofiliden bahsediyordu. Pedofilinin ben ne olduğunu bu müddet zarfında öğrendim ve açıkçası korktum. Akabinde uzaklaştırma kararını bana Facebook üzerinden gönderdi. 'Semranur Hanıma benden bir buzlu soda' diyerek kararla dalga geçer biçimde iletiler attı. Artık ben de karşılık verdim ve reaksiyon gösterdim. Bana 'Sicilimiz bozulmadı' üzere şeyler söyledi. Ben de son deva olarak toplumsal medyada paylaşım yaparak sesimi duyurmaya çalıştım. Daha küçük yaşta birilerini de rahatsız edebilir. Onlar sesini çıkarmayabilir ve onlara ziyan verebilir. Zira eminim ki akli istikrarı yerinde olmayan bir şahıs ve tehlikeli" halinde konuştu.

'Yetkililerin bu sorunu çözmesini istiyorum'

Çalıştığı iş yerlerinden bu sorun yüzünden çıkmak zorunda kaldığını söyleyen Semranur G., "Benim üzere mağdur olabilecek herkesin önüne geçilmesini istiyorum. Şayet akli bir dengesizliği varsa tedavi olsun, şayet sağlıklıysa da ona nazaran yargılanıp cezasını alsın. Zira 1 senede bana verdiği maddi manevi ziyan çok büyük. Onun yüzünden iş yerlerinde çalışamaz oldum. Ve okulumu bırakarak çalışmaya başladım. Gereksinimim da vardı. Yetkililerin bu sorunu çözmesini istiyorum" tabirlerini kullandı.

Üst Alt