Son Konu

Kan Donduran Olay: Bir Aylık Yavru Köpeği Diri Diri Yaktılar

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-4f152c512c77e5a7e81c715a607c85e7f66d6810.jpg

İstanbul Sarıyer'te her gün besledikleri yavru köpeklerden birinin eksik olduğunu fark eden hayvansever etrafta araştırma yapınca müthiş görüntü ile karşılaştı. Kayıp yavru köpeğin yakılarak öldürüldüğünü gören hayvansever jandarmaya haber verdi.

DHA'nın verdiği ayrıntılara nazaran müthiş olay, 27 Haziran'da Demirciköy Mahallesi Plaj Yolu Caddesi'nde meydana geldi. 

14 tane yavru köpeği yol kenarında tel örgülerle çevrelediği alanda besleyen Cengiz Kıyılar, yavru köpeklerden birinin eksik olduğunu fark etti. 

Bunun üzerine etrafta araştırma yapmaya başlayan Kıyılar, yavruları beslediği alanın az ilerisinde dehşetli görüntü ile karşılaştı. 

Yavru köpeği büsbütün yanmış ve yalnızca kemikleri kalmış halde gören Cengiz Kıyılar jandarmaya ve Sarıyer Belediyesi Veterinerlik İşleri Müdürlüğü'ne haber verdi. Jandarma grupları olay yerinde incelemelerde bulundu. Etraftaki güvenlik kameralarını incelemeye alan jandarma grupları, olayı gerçekleştirenleri yakalamak için çalışma başlattı.

"Bu bir cinayet, resmen vahşet"

Cengiz Kıyılar,  "Burada 14 tane yavru var. İki tane anneden yetişen tane yavru. Her gün nizamlı olarak sularını değiştiriyoruz, mamalarını veriyoruz. Annelere farklı mama, yavrulara başka mama veriyoruz. Bugün eşimle birlikte mamalarını tazelemeye geldiğimizde bir adedinin eksik olduğunu gördük. 13 yavru vardı ve etraftan da makûs bir koku geliyordu. Kokuyu takip ettim, çabucak biraz ileride yolun kenarında, o anda gözlerime inanamadım. Yaklaşık bir metrekarelik alanda çimenler yanmış, ortasında da köpek, köpeği yakmışlar. Mangalda et yanmışçasına inanılmazdı, yalnızca kemikleri kalmış, kömür vaziyetindeydi. Çok üzücü bir durumdu, fotoğraflarını çektim, anne ve başka yavrular onun başına gittiği için mikrop kapmasınlar diye çabucak birebir yere biraz derince bir çukur kazarak gömdüm. Bu bir cinayet, resmen vahşet. Kıymetlendirilmesi için jandarmaya haber verdim. Çok üzücü, bir insanın bu türlü bir şey yapmış olması inanılır üzere değil. Bu yol bizim yürüdüğümüz, gezdiğimiz yol. Yalnız gezen gençler, küçükler de oluyor. Onlar için de çok büyük bir tehlike. Artık geriye 13 tane yavru var daha gece burada nöbet tutmak gerekecek. Görünen görünüm dayanılır üzere değil gerçekten" formunda konuştu.

"Suçluların bulunmasını istiyoruz"

Hayvan sever Aysugül Kara ise; "Küçücük bebek, daha bir aylık, anne sütü emen el kadar yavru bir köpeği cayır cayır ateşe atıp yakabilecek insan demeye benim dilim varmıyor, insanlık dışı bir hareket. Bu mevzuda en büyük yetki sahibi olan şahıslardan hemen hassaslık bekliyorum. İvedilikle bu olayın takip edilip, hatalıların bulunmasını, buna emsal olaylar varsa lütfen halkımızın duyuru yapmasını, bu tıp bireylerin toplumumuzdan ayıklanıp temizlenmesi lazım" halinde konuştu.

Üst Alt