Son Konu

Etkileyici Paragraflar

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
23
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Etkileyici Paragraflar
Etkileyici Unutulmayan Paragraflar
En Etkileyici Paragraflar

Şimdiye kadar okumuş olduğunuz en etkileyici diyalog, cumle ya da paragraf ?

Turgenyev'in Babalar ve Oğullar'ından;

Bazarov,'Ne iyi yureklisiniz! 'diye fısıldadı olum doşeğinde
Ah ne yakınımdasınız şimdi,ne genc,ne taze,ne temizbu iğrenc odada!
Eh artık veda edeyim size,veda edeyim bir kac sevdiğime,omrunuz uzun olsun,en iyisi buVakit varken yaşamay bakınŞu cirkin gorunuşume bakın,yarı ezilmiş bir solucan! ama gene de kımıldıyorama bir zamanlar benimde yapmayı duşuduğum şeyler vardıOlmem derdim,hem neden olecekmişim? Cozum bekleyen sorunlar var derdim kendi kendimeve ben bir devimŞimdi ise o devin tek sorunu,adam gibi olebilmenin bir yolunu bulmak oldutum hikayeler hikayeGerci başkası icin farketmez hicBen ne olursa olsun değişmeyeceğim yine de!

Gercekleştirilememiş duşler
Tadı cıkarılamamış anlar
Kacırılmış fırsatlar
Ardı arkası kesilmeyen korkular ve zorunlu koşturmalar
Ve feda edilmiş, tukenmiş bir omur

Neden bu hayhuyun ve yeme, icme ve seks gibi şartlı reflekslerimizin adı 'yaşamak' oluyor? Neden mutluluk, guven ve ozgurlukse film karelerinde, kitap sayfalarında kalıyor?

Virginia Woolf'un da haykırdığı gibi 'Yaşamak neden boyle icler acısı, neden bir ucurumun yanıbaşından gecen daracık bir yol gibi? '

Her ne kadar 'Gecti, gitti' desek de, sızısı gecmez yaşadıklarımızın; arkada bıraktıklarımızla hesaplaşmamız bir turlu bitmez Gecmiş, yavaş yavaş tanıdık sulardan cekilse, gitgide uzaklaşsa da bizden, onun ağrısını yureğimizde taşırız hep Bazen binlerce kilometre oteye, hic tanımadığımız yabancı topraklara yerleşir; hic tanımadığımız insanların arasına gireriz; yine de kurtulamayız gecmişin golgesinden Belki yıllar hatta on yılar gecer ama biz hala orada, gecmişte yaşadıklarımızdayızdır hep

Üst Alt