Son Konu

Bir Bayram Klasiği: Hastaneler Yine Acemi Kasaplarla Doldu

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-96ba9aeb2269eb667483265a75d4a0c1d2e827bd.jpg

Kurban bayramlarının olmazsa olmazı 'acemi kasaplar' bu bayramda da eksik olmadı. Kurbanını kesmeye çalışan çok sayıda vatandaş tekrar soluğu hastanelerde aldı.

Zonguldak'ta şu ana kadar en az 12 kişi hastaneye başvurdu. Bir vatandaşın kesim sırasında parmağı koptu.

Adana'da da el, kol ve bacaklarında kesik oluşan yaralılar ayakta tedavi sonrası konutlarına gönderildi.

Ezkaza kestiği bacağına dikiş attırdıktan sonra hastaneden ayrılan Mehmet Yılmaz (18), “Bıçağın üzerine bastım. Yerden fırladı, bacağımı yardı geçti. Dikiş attırdık, iyiyim” dedi.

İzmit'te yaralılarının birden fazla taburcu edilirken kimileri müşahede altına alındı. Kurban kesiti sırasında kolundan yaralanan, 42 yıllık kasap Yavuz Özuğurlu, “Ben yıllardan beri kesim yapıyorum. Bir marketten emekliyim. Kaza geliyorum, demiyor maalesef. Şu anda 8-10 dikişim var. Ben kasabım. Kartepe’de kesim yaparken oldu. Büyükbaş keserken maalesef bıçağı kaçırdım. Ben acemi değilim. 1979 yılından beri bu işi yapıyorum ancak kaza geliyorum, demiyor. Maalesef olacak varmış” dedi.

Sivas'taki acemi kasaplar Numune Hastanesi ile Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne akın etti.

Tokat'ta da pek çok kişi yaralandı. Kendi imkanları ile hastaneye gidemeyenler ambulanslarla hastanelere götürüldü.

Bursa'daki acil servisler de yaralılarla doldu taştı.

Adıyaman

Kayseri

Aksaray

Üst Alt